Czy są z nami fani charakterystycznych sukienek od The Vampire’s Wife? Marka założona w 2016 roku w angielskim Brighton przez Susie Cave, prywatnie żonę Nicka Cave'a ma fanki i fanów na całym świecie. O swojej sukience od The Vampire's Wife opowiedziała nam niedawno Anna Gacek. Teraz Susie Cave stworzyła także kolekcję dodatków do domu - The Vampire's House. Kolekcja jest w sprzedaży od dziś (24 listopada) i powstała we współpracy z Matches Fashion.

„Jesteśmy naprawdę podekscytowani współpracą z The Vampires Wife przy tej ekskluzywnej kolekcji artykułów gospodarstwa domowego. Chcemy wnieść do mieszkań
silną tożsamość i estetykę wieczorowych kreacji - mówi Liane Wiggins, szefowa działu odzieży damskiej w Matches Fashion.


The Vampire's House od The Vampire’s Wife

Co znalazło się w domowej kolekcji The Vampire's House? Susie Cave na początek postawiła na akcesoria do sypialni. Mamy tu więc narzuty, pościel i poduszki z jedwabnej satyny, aksamitu i szyfonu. Do tego ozdobne poduchy (jest między innymi serduszko), termofory w pokrowcach, opaski na oczy, woreczki na lawendę i inne zioła, pudełka na biżuterię czy pudełka na lekarstwa (na nocny stolik). Hitem jest szmaciany miś - przytulanka. Wszystko to w stylu charakterystycznym dla The Vampire’s Wife - bogatym, nieco dekadenckim i gotyckim, jednocześnie bardzo eleganckim. Rzeczy od Susie Cave są trochę romantyczne i staroświeckie w dobrym tego słowa znaczeniu. Inspiracją dla projektantki były podobno wytworne sypialnie rodem z hollywoodzkich filmów z lat 30.