#Sexedpl ma swojego kolejnego bohatera. Po filmikach z Maciejem Stuhrem, Moniką Brodką i Maffashion przyszedł czas na Roberta Biedronia. Prezydent Słupska i laureat tegorocznej edycji ELLE Style Awards przyjął zaproszenie od Anji Rubik na wzięcie udziału w jej kampanii edukacyjnej. Polityk opowiada o tym, jak jego mama przyjęła wiadomość o orientacji seksualnej syna. 

"O tym kim jesteśmy i w kim się zakochujemy w głównej mierze decydują geny. Niestety pomimo tego, że medycyna uznaje homoseksualizm, biseksualizm i aseksualizm za naturalne, osoby nieheteroseksualne często cierpią z powodu dyskryminacji – homofobii. Homofobia jest w Polsce przestępstwem.", możemy przeczytać na instagramie wysokieobcasy.pl

Robert Biedroń (@robertbiedron) - GEJ JEST OK O tym kim jesteśmy i w kim się zakochujemy w głównej mierze decydują geny. Niestety pomimo tego, że medycyna uznaje homoseksualizm, biseksualizm i aseksualizm za naturalne, osoby nieheteroseksualne często cierpią z powodu dyskryminacji – homofobii. Homofobia jest w Polsce przestępstwem. Fajne info o LGBT+ znajdziesz tu https://mnw.org.pl/orientujsie/ . Film by Anja Rubik ( @anja_rubik ) DOP Michał Sobociński (@michalsobo ) Styling: Zofia Komasa (@zofiaurszulakomasa) Editing: Damian Kuligowski (@d_kul__owski) Ph: Iza Grzybowska (@iza_grzybowska) make up: Iza Kućmierowska (@izakucmierowska) hair: Gor Duryan (@gorgeousduryan) Studio Tęcza (@studio_tecza) Consult: Basia Ewa Baran (@dziewuchy_dziewuchom) Media patronage: Wysokie Obcasy (@wysokieobcasy.pl) Graphic design: Michał Hops Chmielewski (@michel_hops ) Operational manager: Zuzia Nowicka (@nowickazuz) Production: Warsaw Creatives (@warsawcreatives) Camera: Panavision Poland Lighting: Luks Film Postproduction: Coloroffon Sound Design: Ucho Studio (@uchostudio) . Special thanks: Paweł Walicki (@pawelwalicki), Lucyna Szymanska (@lucynaszymanska) #sexedpl

Post udostępniony przez Wysokie Obcasy (@wysokieobcasy.pl)

Do projektu Anji Rubik, mającym na celu podnieść świadomość na temat edukacji seksualnej przyłączyli się także: Mateusz Bansiuk, Dorota Masłowska, Sebastian Fabijański, Małgorzata Szumowska, Marta Frej, Jimek Dębski, Magda Cielecka, Mary Komasa, a także Roma Gąsiorowska. Premiera kolejnych filmików odbywa się codziennie. Dlaczego powstało #Sexedpl?

"Z powodu klimatu, który obecnie panuje w Polsce - brak edukacji seksualnej oraz konsekwentnie realizowany plan rządu, by ograniczyć dostęp do antykoncepcji - zdecydowałam stworzyć kampanię edukacyjną, na którą będą się składać 60-sekundowe filmiki, których tematem będzie edukacja seksualna. Wybralam grupę powszechnie znanych w Polsce osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wywodzących się ze świata sztuki, muzyki, filmu oraz mody z prośbą o wzięcie udziału w projekcie i szerzeniu wiedzy na temat edukacji seksualnej. Z pomocą specjalistów oraz grupy Dziewuchy Dziewuchom, stworzyliśmy listę głównych lekcji na temat edukacji seksualnej. Następnie poprosilismy każda osobę biorąca udział w kampanii by opowiedziała historie, która nawiązuje do jednej z lekcji. Kampania rozpocznie się 28 października, codziennie będziemy wypuszczali jeden z 60-sekundowych filmików.", napisała Anja Rubik na swoich profilach społecznościowych.