Jako serialowy książę Hastings zdobył wiele serc, a sam serial od Netflix sprawił, że Regé-Jean Page może teraz przebierać w projektach filmowych. Brytyjczyk jest nie tylko utalentowany, ale i bardzo przystojny - wystarczy spojrzeć na zdjęcie. Jego uroda została zbadana poprzez wzór matematyczny. Okazuje się, że to niemal ideał!

Regé-Jean Page jest najpiękniejszym mężczyzną na świecie? Według obliczeń matematycznych jego twarz jest prawie doskonała

Regé-Jean Page jest najprzystojniejszym mężczyzną na świecie, a przynajmniej według tych obliczeń. Brytyjski chirurg plastyczny, dr Julian De Silva, wykorzystał oprogramowanie do mappingu twarzy, aby ustalić, że w 93,65% twarz aktora jest zgodna z greckim współczynnikiem Beauty Phi, który mierzy fizyczną doskonałość. Opiera się on na zasadzie Złotego Podziału (Golden Ratio), który potocznie zwany jest boską proporcją, czy złotym środkiem. "Złoty podział wykorzystuje się często w estetycznych, proporcjonalnych kompozycjach architektonicznych, malarskich, fotograficznych itp. Znany był już w starożytności i przypisywano mu wyjątkowe walory estetyczne. Stosowano go np. w planach budowli na Akropolu" - przeczytamy w Wikipedii. 

Lekarz sprawdził również innych znanych mężczyzn. Na kolejnych miejscach pojawili się m.in. Chris Hemsworth, który zajął drugie miejsce z wynikiem 93,53%, Michael B. Jordan (zajął trzecie miejsce z wynikiem 93,46%), Harry Styles (92,30%), a także angielski piłkarz Jude Bellingham (92,22%). Następnie na liście uplasowali się Robert Pattinson, Henry Cavill, Bradley Cooper oraz Brad Pitt. 

Regé-Jean Page ma na swoim koncie rolę we wspomnianych "Bridgertonach", ale mogliśmy go też zobaczyć w filmie "Gray Man", "Sylvie", czy "Zabójczych maszynach". Na premierę czeka jeszcze produkcja "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor", gdzie na ekranie pojawią się też Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith, a także Hugh Grant. Tytuł trafi do polskich kin 14 kwietnia tego roku.