Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele premier trzeba było opóźnić i to nawet o rok, choć wiele tytułów było już w całości wyprodukowanych. To samo dotyczyło filmów i seriali, które nadal były nagrywane na planach. Cały kalendarz został wywrócony do góry nogami, ale niektórym twórcom udało się pokazać swoje dzieła. Kilka z nich stało się internetowymi hitami. Domyślacie się o które tytuły chodzi?

Najpopularniejsze filmy w wyszukiwarce Google. Co Polacy oglądali w 2021 roku?

10. Obecność 3: na rozkaz diabła

Horror! Początek lat 80. Małżeństwo Warrenów bada sprawę mężczyzny oskarżonego o morderstwo. Sprawca utrzymuje przez cały czas, że za zbrodnie odpowiedzialny jest potężny demon, który go otępił.

9. Venom 2

Tom Hardy powrócił jako Venom. Jak potoczą się dalsze losy tej postaci ze świata Marvela? I jak bardzo namiesza Carnage - jeden z najbardziej znanych czarnych charakterów z uniwersum?

8. Furioza

Polski film, o którym mówiło się przez wiele tygodni. "Niespodziewanie w życiu Dawida, dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej, którą steruje Golden, przyjaciel z dawnych lat."

7. Eternals

Kolejny film ze stajni Marvela. Eternals to kosmici, którzy w tajemnicy żyją na Ziemi od tysięcy lat. Po zdarzeniach przedstawionych w filmie "Avengers. Koniec gry" muszą jednak wyjść z ukrycia. Nieoczekiwana tragedia skłania ich do tego, by przeciwstawić się najstarszym wrogom ludzkości.

6. Listy do M. 4

"Świat Mela, Szczepana, Kariny i Wojciecha znów stanie na głowie… Między Karolinę i Filipa wkroczy nowa kobieta, a o Rudolfa upomni się przeszłość. W tym czasie nawet nieśmiały introwertyk wyjdzie z domu, a zbuntowany pechowiec okaże się muzycznym diamentem. Święta to magia, wystarczy dać jej szansę!"

5. Cruella

Jak zaczęła się historia demonicznej Cruelli de Mon? Disney znów odwraca historię i na pierwszym miejscu stawia czarny charakter. Akcja filmu rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji. "Opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy w świecie mody".

4. Oczy diabła

Kolejny głośny film od Patryka Vegi. Tym razem reżyser zrealizował dokument, który można obejrzeć na YouTube. Tytuł ma już ponad 6 mln wyświetleń.

3. Small World

Jeszcze jedna propozycja w reżyserii Partyka Vegi. "W tajemniczych okolicznościach, sprzed rodzinnego domu, zostaje uprowadzona dziewczynka. Jedynym śladem zajścia pozostaje widziana w okolicy rosyjska ciężarówka. Matka dziewczynki, wspierana przez policjanta Roberta, wyrusza w pościg, ale nie jest w stanie zatrzymać porywaczy. Po latach, wciąż gnębiony wyrzutami sumienia Robert wpada na trop, który pozwala mu wrócić do sprawy. Odkryte na miejscu eksplozji rosyjskiej kamienicy dowody naprowadzają go na ślad międzynarodowej szajki przestępczej. Tymczasem w Bangkoku, nastolatka Ola jest zmuszana spełniać wszystkie zachcianki bogatego biznesmena. Co stanie się, gdy los zetknie dziewczynę z polskim stróżem prawa?"

2. Dziewczyny z Dubaju

Ten film wywołał spore poruszenie wśród polskich internautów. Za jego produkcje odpowiedzialna była Doda, a reżyserią zajęła się MAriaSadowska. 

"Młoda ambitna dziewczyna od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki."

1. Diuna

W tym przypadku chyba nie ma zaskoczenia. Na "Diunę" niecierpliwie czekał cały świat. 

Szlachetny ród Atrydów przybywa na Diunę, będącą jedynym źródłem najcenniejszej substancji we wszechświecie. Jak potoczą się losy młodego Paula Atrydy?

Wyszukiwania w Googlu na świecie:

  1. Eternals
  2. Czarna Wdowa
  3. Diuna
  4. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
  5. Czerwona nota
  6. Mortal Kombat
  7. Cruella
  8. Halloween zabija
  9. Godzilla vs. Kong
  10. Armia umarłych

Najpopularniejsze seriale w wyszukiwarce Google. Co Polacy oglądali w 2021 roku?

10. Kowalscy kontra Kowalscy

Serial od telewizji Polsat. "Dzieli ich wszystko, a łączy jedynie popularne polskie nazwisko. Kiedy pewnego dnia ich losy się skrzyżują, nic nie będzie takie, jakie było wcześniej."

9. Brzydula

Kontynuacja hitu TVN sprzed lat. Przypomnijmy, serial "BrzydUla" bił rekordy popularności, tak samo jak amerykańska wersja "Ugly Betty" z Americą Ferrerą, czy pierwowzór telenoweli "Yo Soy Betty, La Fea". 

"Nowa „BrzydUla” jest nie tylko 10 lat starsza i bardziej doświadczona, ale ma też dużo więcej do stracenia.  Bo teraz odpowiada nie tylko za siebie i swoją karierę, ale także za swoją rodzinę – męża i dzieci!  Czy i tym razem starczy jej sił do walki o swoje szczęście, a jednocześnie nie zgubi tego, co od zawsze było jej wizytówką – nadziei, szlachetności i humoru? Tymczasem  Marek  za wszelką cenę próbuje udowodnić światu, że sam – bez pomocy Uli – radzi sobie w zarządzaniu F&D, co wychodzi mu raz lepiej, raz gorzej."

8. Gambit królowej

Główną bohaterką jest Beth Harmon. W wieku 8 lat dziewczynka trafia do sierocińca, a tam całkiem przypadkowo zaczyna uczyć się, jak grać w szachy. Jej trenerem zostaje woźny. Mężczyzna szybko odkrywa, że ten zamknięty w sobie rudzielec ma ogromny talent. Jednocześnie bohaterka uzależnia się od przepisywanych leków na uspokojenie. "Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów."

7. Rojst '97

1997 rok, w Polsce panuje "powódź stulecia". W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście.

6. New Amsterdam

 Dr Max Goodwin zostaje dyrektorem najstarszego szpitala w USA. Jak sobie poradzi na tym stanowisku?

5. Sexify

Natalia, ambitna studentka informatyki, marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs. Aktualnie pracuje nad innowacyjną aplikacją, która ma zaspokoić seksualne potrzeby jej rówieśników. Problem w tym, że sama nie wie zbyt wiele o seksie. Dlatego łączy siły z najlepszą przyjaciółką Pauliną i koleżanką z akademika, Moniką. 

4. Lupin

Zainspirowany przygodami Arsène’a Lupina złodziej Assane Diop wymyśla zemstę na pewnej zamożnej rodzinie, która wyrządziła krzywdę jego ojcu.

3. Ginny & Georgia

"Po latach życia na walizkach nastoletnia Ginny i jej matka Georgia pragną wreszcie się ustatkować. Jednak tajemnice z przeszłości Georgii komplikują ich plany."

2. Bridgertonowie

Ten hit od Netflix jest adaptacją powieści romantycznych Julii Quinn. Pisarka stworzyła osiem niezwykłych historii o członkach rodziny Bridgertonów żyjących w czasach regencji. Serial skupia się w pierwszym sezonie głównie na historii miłosnej Daphne Bridgerton oraz księcia Hastings. Młoda arystokratka poszukuje męża, ale i miłości jaką darzyli się jej rodzice. Choć młoda kobieta staje się gwiazdą towarzystwa szybko spada na drugą pozycję, co nie pomaga jej w poszukiwaniach wymarzonego wybranka. Wtedy na pomoc przychodzi pewien przystojny książę Hastings, który również ma swój interes w spotykaniu się z Daphne. W kolejnych odcinkach poznajemy też pozostałych członków rodziny.

1. Squid Game

"456 bardzo różnych od siebie osób otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy ich jedno - wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, w której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów, toczy się na tajnym i zamkniętym terenie i obejmuje serię "tradycyjnych" dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć. Komu uda się wygrać w tę okrutną grę i jaki, tak naprawdę, jest jej cel?" - możemy przeczytać w oficjalnej informacji prasowej.