Kwiecień na Netflix zapowiada się naprawdę dobrze, zwłaszcza, że producenci sięgneli po kilka murowanych hitów. Nasi faworyci to "Mocny temat" fabularyzowana historia dotycząca udziału księcia Andrzeja w aferze Epsteina i jego słynnego wywiadu na BBC. Jesteśmy też wielkimi fankami nowego, tym razem serialowego podejścia do "Utalentowanego pana Ripleya", na podstawie bestsellerów Patricii Highsmith. O gęsią skórkę może z kolei przyprawić serialowy thriller oparty na prawdziwych wydarzeniach, czyli "Porwanie lotu 601". 

"Mocny temat" w reżyserii   (5.04.2024)

Pamiętacie głośny wywiad księcia Andrzeja z dziennikarką BBC , Emily Maitlis, w programie Newsnight? Rozmowa równie słynna, co kompromitująca członka rodziny królewskiej na całej linii. Książę Andrzej, wieloletni przyjaciel Jeffereya Epsteina, został oskarżony o wykorzystywanie małoletniej i czerpanie zysków z prostytucji. Książę miał bywać w rezydencjach Epsteina zarówno w Nowym Jorku, jak i na egzotycznych wyspach i korzystać z towarzystwa oferowanych mu dziewcząt-masażystek. Jak wiemy, skandal z Epsteinem i Gisele Maxwelll to jedna z najgłośniejszych spraw współczesnej historii USA. Spraw dotyczących elit uwikłanych w handel ludźmi, żerujących na naiwności nastolatek. "Mocny temat" to zaledwie wycinek całości, ale Gillian Anderson w roli Emily Maitlis z BBC nokautującej pytaniami księcia Andrzeja zwyczajnie trzeba zobaczyć. Premiera już dziś 5.kwietnia na platformie Netflix, to będzie przejmujący seans. 

"Porwanie lotu 601" oparty na prawdziwych wydarzeniach (10.04.2024)

Ten serialowy thriller to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Dwie stewardessy walczą o życie swoje i pasażerów, próbując przechytrzyć porywaczy, którzy negocjują z władzami. Produkcja kolumbijska, kręcona w Bogocie i Cali z doskonałymi kostiumami i scenografią inspirowaną latami 70-tymi. Punktem wyjścia dla scenariusza była historia najdłuższego porwania w historii Ameryki Łacińskiej, które miało miejsce 30 maja 1973 r. Lot HK-1274 SAM Colombia z 84 pasażerami został porwany między Pereirą a Medellin - porywaczami było dwóch piłkarzy z Paragwaju. Pasażerowie przeżyli sześćdziesiąt godzin grozy, a załoga robiła wszystko, co w jej mocy, żeby odzyskać kontrolę nad maszyną. Włos się jeży!

"Ripley" na podstawie powieści i filmu "Utalentowany pan Ripley" (4.04.2024)

Tom Ripley, oszust z trudem wiążący koniec z końcem w Nowym Jorku we wczesnych latach 60. XX wieku, zostaje wynajęty przez pewnego bogacza, by nakłonić jego syna lekkoducha do powrotu z Włoch. Tom decyduje się udać do Italii, co rozpocznie w jego życiu skomplikowaną ścieżkę oszustw, szalbierstw i morderstw. Historia bardzo znana, bo już kultowa w wersji z Mattem Damonem i Jude Law oraz Gwyneth Paltrow. Tym razem zamiast Damona zobaczymy równie dobrego Andrew Scotta, a w rolę narzeczonej Dickiego wciela się Dakota Fanning, Dickiego Greenleafa gra Johnny Flynn. Smaczku serialowy nadaje fakt, iż nakręcono go w czerni i bieli (w zupełnej kontrze to barwnych scen z "Utalentowanego pana Ripleya"). Porównywany do znakomitych filmów Hitchcocka, będzie mocno trzyma w napięciu i aż chce się obejrzeć wszystkie odcinki w jeden wieczór.

"Między nami ściana" komedia romantyczna (12.04.2024)

Obok dramatów i thrillerów na Netflix w kwietniu znalazła się całkiem niezła komedia romantyczna (dla fanów gatunku) będąca remake'iem francuskiej produkcji z 2015 roku "Un peu, beaucoup, aveuglément". Tym razem za historię znajomości młodej pianistki i projektanta gier komputerowych zabrali się Hiszpanie. Ona jest młodą muzyczką przygotowującą się do przesłuchania. On (Fernando Guallar) - projektantem gier, który potrafi się skoncentrować wyłącznie w absolutnej ciszy. Ich mieszkania dzieli tylko cienka jak papier ściana. Czy nauczą się żyć ze sobą w harmonii? A może przez tę ścianę rozkwitnie romans?

"Nasz pełny życia świat" z Cate Blanchett w roli narratorki (17.04.2024)

Fantastyczna czteroodcinkowa seria przyrodnicza, który pozwala odetchnąć i zagłębić się w świat lądów i oceanów. "Nasz pełny życia świat" to serial producentów "Najsłynniejsze parki narodowe świata", w którym głosem przewodnim był Barack Obama. Tym razem o rolę narratorki i przewodniczki po zadziwiającym cyklu życia poproszono Cate Blanchett. Ten dokument pokazuje wyjątkowe, małe i wielkie, stworzenia i ekosystemy z całego świata, które razem tworzą i ożywiają. Zupełnie inna pozycja na seans, ale bardzo Wam ją polecamy!