Horrory na Netflix: "Nawiedzony dwór w Bly"

Horrory na Netflix: "Nawiedzony dwór w Bly"

Historia o duchach oparta na podstawie prozy Henry'ego Jamesa, za którą odpowiada twórca "Nawiedzonego domu na wzgórzu".

Anglia, lata 80. ubiegłego wieku. Po tragicznej śmierci guwernantki Henry Wingrave zatrudnia tym razem młodą amerykańską nianię. Kobieta ma się zajmować jego bratankiem i bratanicą, którzy stracili swoich rodziców. Dzieci mieszkają w dworze Bly razem z kucharzem Owenem, ogrodniczką Jamie oraz gosposią, panią Grose. Rezydencja skrywa pewne tajemnice... 

Horrory na Netflix: "Kingdom"

Horrory na Netflix: "Kingdom"

Historia o zombie w XIV wieku! Zmarły król wraca do żywych, a po świecie roznosi się tajemnicza choroba. Niesłusznie uznany za zdrajcę, ale odważny książę koronny postanawia uratować swoich poddanych i wyrusza w niebezpieczną podróż, aby stawić czoła siłom zła.

Najlepsze K-drama na Netflix. 8 seriali, które musicie obejrzeć. To propozycje dla fanów komedii romantycznych, jak i kina akcji >>

Horrory na Netflix: "Opiekunka"

Horrory na Netflix: "Opiekunka"

Połączenie horroru oraz... komedii. Pewnej nocy Cole odkrywa, że jego seksowna opiekunka należy do sekty satanistycznej. Jej członkowie zrobią wszystko, by utrzymać to w tajemnicy.

Uwaga, w 2020 roku na Netflix trafił sequel, "Opiekunka: Demoniczna królowa".

Horrory na Netflix: "Nawiedzony dom na wzgórzu"

Horrory na Netflix: "Nawiedzony dom na wzgórzu"

To był hit Halloween w 2018 roku! Jeśli nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć tego serialu to musicie to naprawić. Produkcja jest adaptacją powieści Shirley Jackson pod tym samym tytułem.

Piątka rodzeństwa wychowała się w najsłynniejszym nawiedzonym domu w Ameryce. Dziś wszyscy są już dorośli, niestety dochodzi do pewnej tragedii - najmłodsza siostra popełnia samobójstwo. Ta sytuacja  zmusza ich do stawienia czoła duchom z przeszłości. Niektóre z nich są tylko ich wymysłem, ale nie wszystkie... 

Horrory na Netflix: "W lesie dziś nie zaśnie nikt"

Horrory na Netflix: "W lesie dziś nie zaśnie nikt"

Grupa nastolatków uzależnionych od smartfonów i technologii trafia na obóz, gdzie uczą się życia offline. Ich wędrówka jednak kończy się zupełnie inaczej niż zaplanowali to organizatorzy... "Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu".

Ten polski horror, a dokładnie slasher z Julią Wieniawą w roli głównej miał swoją premierę na Netflix, a powodem tej decyzji była pandemia koronawirusa, przez którą na wiele tygodni zamknięto kina.

Uwaga, "W lesie dziś nie zaśnie nikt" od Netflix doczekał się swojej kontynuacji. Kolejna część trafi na platformę już 27 października - tuż przed Halloween.

Horrory na Netflix: "Eli"

Zdesperowani rodzice wywożą wyniszczonego przez chorobę 11-latka do kliniku na odludziu na eksperymentalną terapię. 

Jedną z ról zagrała Sadie Sink, czyli Max ze "Stranger Things".

 

Horrory na Netflix: "Rany"

Barman z Nowego Orleanu znajduje telefon zgubiony przez jednego z uczestników burdy w barze. Zaczyna odbierać przerażające wiadomości i kwestionować własną poczytalność.

W rolach głównych: Armie Hammer, Dakota Johnson, Zazie Beetz, Karl Glusman

Filmy o magii. Hity kinowe z ostatnich lat >>

Horrory na Netflix: "W wysokiej trawie"

Horrory na Netflix: "W wysokiej trawie"

Przemierzające Kansas rodzeństwo słyszy wołanie o pomoc. Szukając źródła dźwięku, gubi się w wysokiej trawie.

10 najlepszych filmów świątecznych >>

Filmy świąteczne na Netflix >>

Horrory na Netflix: "Szkoła grozy"

Horrory na Netflix: "Szkoła grozy"

"Eerie" to film produkcji filipińskiej opowiadający historię uczennic w katolickiej szkole dla dziewcząt. Jedna z podopiecznych ginie, a pozostałe twierdzą, że w budynku grasuje duch. Pat Consolacion, szkolna opiekunka, rozpoczyna własne dochodzenie. Kobieta zamierza dojść do prawdy dotyczącej nadprzyrodzonych mocy oraz sprawdzić na czym polegają okrutne praktyki stosowane przez Matkę Alice.

Horrory na Netflix: "Apostoł"

Horrory na Netflix: "Apostoł"

Rok 1905. Pewien mężczyzna samotnie podejmuje się misji uratowania swojej siostry z rąk przerażającej sekty zamieszkującej odizolowaną od świata wyspę.

W rolach głównych: Dan Stevens, Michael Sheen, Lucy Boynton, Bill Milner

Horrory na Netflix: "Uciszyć zło"

Horrory na Netflix: "Uciszyć zło"

Rodzeństwo rozwiązujące fałszywe paranormalne problemy zostaje wezwane do nawiedzonego domu w sprawie zlecenia, które okazuje się aż za bardzo prawdziwe.

W rolach głównych: Florence Pugh, Ben Lloyd-Hughes, Celia Imrie, James Cosmo, Scott Chambers, Georgina Bevan

Horrory na Netflix: "Gra Geralda"

Horrory na Netflix: "Gra Geralda"

Małżeństwo z wieloletnim stażem postanawia spędzić romantyczny weekend w domku na odludzi. Gdy decydują się dodać nieco pikanterii do swojego życia seksualnego, Gerald (Bruce Greenwood) przykuwa kajdankami Jessie (Carla Gugino) do łóżka. Nieszczęśliwie ich żar namiętności szybko gaśnie, kiedy mężczyzna dostaje ataku serca. Uwięziona kobieta próbuje odnaleźć sposób, aby się wyswobodzić z potrzasku.

Horrory na Netflix: "Notatnik śmierci"

Horrory na Netflix: "Notatnik śmierci"

Licealista Light Yagami (Nat Wolff) staje się posiadaczem niezwykłego notatnika, umożliwiającego zabicie każdej osoby, której imię zostanie w nim zapisane. Nastolatek postanawia rozpocząć krucjatę oczyszczania świat z ludzi, których uważa za przestępców. Ukrywając się pod pseudonimem Kira realizuje swój krwawy plan. Tajemniczego zabójcę próbuje wytropić detektyw L (Lakeith Stanfield).

Horrory na Netflix: "Veronica"

Horrory na Netflix: "Veronica"

Madryt, lata 90., komisariat policji, środek nocy. Pełniący dyżur funkcjonariusze odbierają telefon. W słuchawce słychać głos przerażonych dzieci, alarmujących policjantów o obecności w ich mieszkaniu dziwnych zjawisk. Dwa dni wcześniej ich najstarsza siostra, Verónica, brała udział w seansie spirytystycznym, który urządziła z koleżankami z liceum. Nieświadomie otworzyła drzwi czemuś nadprzyrodzonemu i niewytłumaczalnemu, co kilka godzin później wtargnęło do ich mieszkania,wymknęło się spod kontroli i stało się niezwykle groźne.Film inspirowany prawdziwą historią z niewytłumaczalnym zakończeniem, która wydarzyła się w Madrycie na początku lat 90. Tajemnica, jaką w sobie kryła, do dzisiaj nie została rozwiązana.

Horrory na Netflix: "Wygłodniali"

Horrory na Netflix: "Wygłodniali"

Niewielka miejscowość w północnej części Quebecu zostaje zaatakowana przez zombie. Garstka ocalałych łączy siły przeciwko krwiożerczej hordzie. 

Horrory na Netflix: "I'm the pretty thing that lives in the house"

Horrory na Netflix: "I'm the pretty thing that lives in the house"

Nerwowa i strachliwa pielęgniarka opiekuje się chorującą autorką horrorów, która mieszka w domu pełnym tajemnic. 

W rolach głównych: Ruth Wilson, Lucy Boynton

Horrory na Netflix: "Krwawe niebo"

Cierpiąca na tajemniczą chorobę kobieta zostaje zmuszona do działania, gdy terroryści próbują przejąć samolot, którym podróżuje. Aby ochronić synka, musi ujawnić swój sekret i uwolnić wampirzycę, o której chciała zapomnieć.

Horrory na Netflix: "Co widać i słychać"

"Kiedy para porzuca Manhattan dla małego miasteczka, młoda kobieta odkrywa, że zarówno jej mąż, jak i nowy dom kryją mroczne sekrety." W roli głównej: Amanda Seyfried.

Horrory na Netflix: "Ulica strachu, trylogia"

Nie jeden a trzy filmy! "W 1994 roku grupa nastolatków odkrywa, że makabryczne wydarzenia prześladujące ich miasteczko od pokoleń są ze sobą powiązane, a oni sami mogą być następnym celem. Odkryj przerażającą historię Shadyside". Trylogia oparta na powieściach R.L. Stine’a prezentuje historie osadzone w 1994, 1978 oraz w 1666 roku.

Na ekranie pojawią się m.in. Maya Hawke, Sadie Sink, Gillian Jacobs, Kiana Madeira czy Olivia Welch.