Szukacie nowych seriali? Spróbujcie K-drama! Ten gatunek jest hitem i to nie tylko w Azji. Historie miłosne, sceny jak z najlepszego kina akcji i dopracowane detale zachwyciły widzów na całym świecie. Na dodatek, niektóre koreańskie dramy mają budżet na poziomie hollywoodzkich superprodukcji. Ich popularność szybko zauważył Netflix, dlatego platforma proponuje swoim użytkownikom kilkadziesiąt tytułów, również w Polsce. Przeszukaliśmy zasoby serwisu i wybraliśmy dla was osiem najlepszych K-drama na Netflix

Najlepsze K-drama na Netflix: "Crash Landing On You" (2019)

To jedna z najpopularniejszych K-drama na Netflixie! Serial był hitem nie tylko w Korei, ale również w Indonezji, Malezji, na Filipinach i Tajlandii. Fani produkcji zaczęli masowo kupować np. kolczyki Swarovskiego, noszone przez Son Ye-jin. A o czym jest ta produkcja?

Południowokoreańska bogaczka wskutek wichury przypadkowo rozbija się na terenie Korei Północnej. Poznaje tam pewnego żołnierza, który postanawia pomóc jej się ukryć.

Najlepsze K-drama na Netflix: "It's Okay Not To Be Okay" (2020)

Antyspołeczna pisarka Go Moon-young i Moon Gang-tae, bezinteresowny opiekun ze szpitala psychiatrycznego, którym nigdy nie było po drodze z miłością. Dzieli ich wiele - ona jest egocentryczna, za to on jest dobroduszny i zajmuje się autystycznym bratem. Oboje są zranieni, a ich spotkanie spowoduje, że wyleczą swoje emocjonalne rany.

Najlepsze K-drama na Netflix: "Mr. Sunshine" (2018)

Ten serial typu K-drama ukazuje losy mieszkańców królestwa Joseon z okresu przełomu XIX i XX wieku. Młody chłopak, który trafił do USA po ekspedycji na wyspę Ganghwa w 1871 roku, wraca do Korei w przełomowym momencie historii, na dodatek zakochuje się w arystokratce.

Netflix zainwestował w ten tytuł aż 30 miliardów wonów, czyli ok. 26 mln dolarów. Na potrzeby produkcji dwa plany filmowe, które oddawać miały architekturę z tamtego okresu.

Najlepsze K-drama na Netflix: "Kingdom" (2018 -)

Zombie w XIV wieku? Czemu nie! "Kingdom" jest produkcją oryginalną Netflixa opartą na serii webkomiksów "The Kingdom of the Gods".

Zmarły król wraca do żywych, a po świecie roznosi się tajemnicza choroba. Niesłusznie uznany za zdrajcę, ale odważny książę koronny postanawia uratować swoich poddanych i wyrusza w niebezpieczną podróż, aby stawić czoła siłom zła.

Najlepsze K-drama na Netflix: "When the Camellia Blooms" (2019)

Fani pokochali ten serial typu K-drama za wątki rodem z komedii romantycznych przeplecione z gatunkiem "thriller" (okazuje się, że tak się da!). Na dodatek, tytuł zdobył wiele nagród, m.in. KBS Drama Awards.

Dong-baek jest samotną matką. Kiedy w jej życiu pojawia się nowa miłość, kobieta musi najpierw przezwyciężyć społeczne stereotypy i stygmaty.

Najlepsze K-drama na Netflix: "Hospital Playlist" (2020-)

Mamy również propozycje dla fanów seriali medycznych. Co powiecie na koreańskie K-drama w typie  "Grace Anatomy"?  "Hospital playlist" jest wzruszający, zabawny i pouczający. Uwaga, 2. sezon pojawi się w 2021 roku!

Dla tej piątki lekarzy i ich pacjentów każdy dzień jest inny. Ich życiem jest szpital, w którym nieustannie obserwują nieubłagany cykl życia i śmierci.

Najlepsze K-drama na Netflix: "Something in the rain" (2018) 

Trzydziestokilkuletnia Jin-ah Yoon pracuje w kawiarni prowadzonej przez swoją najlepszą przyjaciółkę, Kyeong-seon Seo. Po kolejnym bolesnym rozstaniu młoda kobieta traci nadzieję i przestaje wierzyć w miłość. Wszystko zmienia się, gdy po kilkuletnim pobycie zagranicą w rodzinne strony wraca Joon-hee Seo, młodszy brat Kyeong-seon. Chłopak, który do tej pory był dla Jin-ah tylko kolegą, niespodziewanie wpada jej w oko. Czy to jest ten jedyny?

Najlepsze K-drama na Netflix: "Romance is a Bonus Book" (2019)

Utalentowany pisarz, będący również najmłodszym redaktorem naczelnym w swoim wydawnictwie, zostaje nagle uwikłany w życie byłej copywriterki, która desperacko szuka pracy. Miłość w tle oraz nauka o tym, jak można podnieść się po porażce.

Interesuje cię kultura koreańska? Sprawdź najnowszą książkę "Korean Lifestyle Book" Abi Smith: