Podobnie jak w przypadku poprzednich częściach serialu "Emily w Paryżu", zakończenie trzeciego sezonu pozostawiło nas z wieloma pytaniami bez odpowiedzi. Czy Camille i Gabriel zostaną rodzicami? Czy restauracja L'esprit de Gigi rzeczywiście otrzyma gwiazdkę Michelin? Czy Mindy weźmie udział w Eurowizji? Czy w serialu pojawi się Alfie? Czy Pierre Cadot dokona wielkiego powrotu? I w końcu najważniejsze: czy Emily i Gabriel będą w końcu razem? Po pełnym dramatyzmu finale możemy spodziewać się, że nowy sezon zacznie się tam, gdzie został przerwany. Zmieni się natomiast miejsce akcji serialu. 

Produkcja serialu "Emily w Paryżu 4" mierzy się z problemami

Zdjęcia do 4 sezonu serialu "Emily w Paryżu" miały ruszyć jesienią 2023 roku, ale produkcja napotkała poważny problem – strajki członków SAG-AFTRA (Gildia Aktorów Ekranowych – Amerykańska Federacja Artystów Telewizyjnych i Radiowych). Przez to ich rozpoczęcie zostało przesunięte na początek stycznia 2024 roku. Nie byłoby to aż tak kłopotliwe gdyby nie fakt, że zdjęcia nie zakończą się do lipca, a wtedy to startują Igrzyska Olimpijskie w Paryżu i wszystkie produkcje filmowe na zewnątrz są zabronione aż do września.

Rozwiązaniem tego problemu okazała się zmiana lokalizacji drugiej części zdjęć. W czwartym sezonie nie zobaczymy zatem Emily wyłącznie w Paryżu, ale także we Włoszech, a konkretnie w Rzymie. Jak zażartowała Lilly Collins w ogłoszeniu wypuszczonym przez Netflix, jej bohaterka może być odtąd nazywana Emily w Rzymie.

"Emily w Paryżu 4" – wszystko co wiemy o nowym sezonie serialu

Emily nie opuszcza na szczęście Paryża na zawsze i prawdopodobnie w Rzymie spędzi jedynie długie wakacje, których może potrzebować po burzliwym zakończeniu trzeciego sezonu. Czego jeszcze może spodziewać się po czwartej części serialu? Jak wyjawił jego twórca, Darren Star, postać grana przez Lilly Collins będzie radziła sobie ze skomplikowanymi relacjami – zarówno tymi zawodowymi, jak i osobistymi, które wchodzą teraz w konflikt.

Emily nadal będzie pracować z Alfim, Gabrielem i Camille. Te relacje w pracy będą natomiast obarczone konfliktami emocjonalnymi.

Na małym ekranie nie zabraknie głównych bohaterów, czyli wspomnianej już Lily Collins, Lucasa Bravo (Gabriel), Luciena Laviscounta (Alfie) i Camilli Razat (Camille). Swój udział potwierdziła niedawno także Ashley Park (Mindy), która pojawiła się na planie z opóźnieniem spowodowanym problemami ze zdrowiem - aktorka przeżyła wstrząs septyczny po zapaleniu migdałków. 

Kiedy będzie miała miejsce premiera "Emily w Paryżu 4"? Ani Netflix, ani żaden z bohaterów i twórców serialu nie potwierdzili do tej pory oficjalnej daty, ale biorąc pod uwagę przeszkody stojące przed zespołem produkcyjnym, rok 2025 wydaje się najbardziej prawdopodobnym momentem. Czekamy z niecierpliwością!