Często pokazujemy Wam tutaj prace dyplomowe absolwentów i architektury. W ramach tego cyklu dziś prezentujemy dyplom Karoliny Sikory z Akademii Sztuk Pięknych imienia Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (Wydział Ceramiki i Szkła). Praca Poruszenie - kolekcja form to czarny, porcelanowy zestaw do parzenia herbaty. Powstał dla wszystkich miłośników herbaty, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez ulubionego napoju.
Porcelanowe naczynia z zestawu Poruszenie zostały zaprojektowane tak, by z łatwością można było wprawić je w  ruch. Staje się to nie tylko pewnego rodzaju zabawą, ale również pretekstem do dosłownego poruszenia - rozpoczęcia rozmowy. 
Zestaw składa się z czajnika o pojemności 1l, czarki o pojemności 200 ml, zaparzacza do parzenia oraz pojemnika na suche liście herbaty. Elementem spajającym całą kolekcję są metalowe stelaże, które pełnią funkcję stabilizującą. Dodatkowo zastępują standartowe spodki czy podkładki. Poruszone obiekty kolebią się na boki, ale nie przewracają się dzięki odpwiednio zaprojektowaniej formie. Dodatkowo aby zapobiec wylewaniu się napoju, we wnętrzach naczyń zostały umieszczone graficzne miarki, które pozwalają odmierzyć odpowiednią ilość płynu. Dodatkowo na pojemniku można pisać kredą dzięki zastosowaniu odpowiedniej farby.