Ryflowane szkło z fakturą w pionowe paski to chyba najmocniejszy z obecnych gorących trendów jeśli chodzi o szklane produkty użytkowe. "Pasiaste" filiżanki, szklanki, talerzyki i wazony kupimy teraz w różnych wybarwieniach zarówno we wnętrzarskich sieciówkach jak i sklepach ze szkłem artystycznym. Skąd bierze się popularność tego trendu? Gdzie kupimy najmodniejsze szklanki? Podpowiadamy.

Gorący trend: ryflowane szklanki i kieliszki

Moda na ryflowane szkło przyszła do nas razem z modą na ryflowane, pofalowane fronty i lamelle. O tym zjawisku pisaliśmy Wam TUTAJ. Czemu podoba się nam takie szkło? Pionowe zagłębienia sprawiają, że szkło nie wygląda "płasko" i zwyczajnie. Ten trójwymiarowy charakter i fale sprawiają, że napój serwowany w kieliszkach czy szklankach wygląda po prostu ciekawiej. Także światło padające na ryflowany przedmiot interesująco się załamuje tworząc piękna grę błysków i cieni. 

Zobacz też: Polskie szkło: Aleksandra Zawistowska

Gdzie kupić ryflowane szkło?

Gdzie kupimy ryflowane szklanki i kieliszki? Gdzie szukać takich karafek, wazonów, pojemników i filiżanek?. Ciekawe propozycje znaleźliśmy w Reserved (szczególnie w oko wpadły nam filiżanki w wersji rozalinowej). Sporą ofertę takiego szkła mają też Westwing (nasz wybór to kieliszki ze złotą obwódką) oraz Jotex (tu urzekł nas słój z kranikiem doskonały na letnią lemoniadę albo kompot). Swojego czasu wiralem na Tik Toku była ryflowana filiżanka z Pepco. Sporo wazonów z ryflowanego szkła znajdziemy w H&M HOME. Po piękne dzbanki i karafki polecamy zajrzeć do ZRA HOME. Waszą uwagę zwracamy też na szklankę "FALE" z The DOM Store. To projekt włoskiego architekta Marco Sironi do skompletowania z karafką.   

Czytaj także: Kultowe, polskie szkło w kalendarzu na 2023