Przyszły właściciel szukał mieszkania na Powiślu. Ważna byla dla niego bliskość: centrum, Wisły, parków; terenów zielonych. Ten apartament,  oprócz lokalizacji, miał także inne atuty m.in.:  okna na zachodnią stronę, wysokość wnętrz to 2,8m. Dziś niewątpliwym atutem tego mieszkania jest także wystrój.

Wnętrza tego mieszkania zaprojektowała JT Grupa, która słynie z projektów łączących stonowaną, klasyczną elegancję z nowoczesnymi, pomysłowymi elemantami. Każde prywatne wnętrze zaprojektowane przez nich jest inne, każde podkreśla gust i styl mieszkańców, ale wszystkie są eleganckie, ale nie onieśmielające; mają w sobie pewną przytulność i łagodność.

W otwartej przestrzeni kuchni i salonu obie strefy łączą się i przenikają łagodnie, zarówno jeśli chodzi o funkcje, jak i stylistykę. Zamiast większości górnych szafek powstała  "sprytna" kolumna meblowa, która od strony kuchni mieści lodówkę, piekarnik, szafki magazynujące oraz półki na wino. Od strony salonu kolumna tworzy wnękę na telewizor i sprzęt RTV. Meble kuchenne razem z wspominaną kolumną zaprojektowała pracownia JT Grupa, a wykonała pracownia stolarska. 

Na ścianie łączącej przedpokój z salonem pojawiła się ażurowa, geometryczna dekoracja na biało - czarnym tle, która świetnie współgra z rozłożystą, ale lekką wizualnie lampą Vertigo (proj. Constance Guisset, prod. Petite Friture), która znajduje się nad stołem.  Nad sofą wiszą znane i lubiane talerze marki Seletti podświetlone kinkietem kultowej marki Jielde. W mieszkaniu znajduje się także sypialnia w łagodnych, stonowanych kolorach.

Niewątpliwą ozdobą łazienki są duże płyty marmurowe i umywalka (Art Ceram) z metalowym stelażem w miejscu, gdzie zazayczaj spotykamy tradycyjne szafki.

Wygodne, eleganckie meble, łagodna, spójna kolorystyka, efektowne, szlachetne elementy wykończenia ( m.in dębowa podłoga ułożona we francuską jodełkę i wykończona dębową bordiurą, marmur w lazience) i efektowne detale ( meble, lampy, dodatki) - w tym wnętrzu wszystkie elementy składają się na efektowną całość.

ZAJRZYJMY DO ŚRODKA - GALERIA>>>>

Opracowanie: Ela Stasiak