Znana dobrze odwiedzającym sklepy DUKA seria Emma złożona z uroczych, porcelanowych naczynia z falowanym wykończeniem, tuż przed nadejściem wiosny, pojawi się w sklepach w kolorze zielonym.

Zieleń: jasną i ciemną  oraz doskonale zgrany z nimi beż znajdziemy w kolekcji typu  mix & match ( mieszaj i łącz)  o nazwie Ingrid. Naczynia są ozdobione  subtelnym, wytłaczanym wzorem i świetnie pasują do nich sztućce z kolekcji Ester w złotym kolorze.

Ci, spośród kawoszy i "herbatoholików", którzy uwielbiają sielskie klimaty, na pewno docenią linię Freska. Filiżanki, kubki i talerzyki ozdobione roślinnymi motywami pojawią się w sklepach DUKA już na początku kwietnia. Co na pewno jest nie lada gratką dla miłośników dopasowanych, spójnych dekoracji - ten sam wzór, który zdobi porcelanowe naczynia można  mieć także na licznych tekstyliach domowych ( m.in. obrusy, podkładki, fartuchy, ręczniki kuchenne).

Jeszcze przed nadejściem kalendarzowej wiosny, w sklepach DUKA (jak co roku w tym czasie) pojawi się mnóstwo wiosennych dekoracji. Figurki królików, jajek, świece, wianki i wiele innych nie tylko świątecznych ozdób znajdziemy w pełnej bezpretensjonalnego wdzięku kolekcji Parla. W dekoracjach z kolekcji Naturliga dominuje złoto, biel, czerń, a dekoracje zostały wykonane z porcelany i drewna.

W kwietniu do salonów DUKA zawita zaprojektowany w Danii serwis Mia, który nawiązuje do eleganckiej prostoty znanej z najlepszych przykładów skandynawskiego wzornictwa. Serwis Mia jest wytwarzany ręcznie z wysokiej jakości porcelany z dodatkiem pyłu magnezowego . Taka porcelana  magnezowa - „magnesium porcelain” - charakteryzuje się wyjątkową odpornością i  trwałością. Trwałość porcelany magnezowej, dzięki wysokiej temperaturze wypalania (ponad 1350°C), oceniana jest na 3-5 razy wyższą niż w przypadku typowej porcelany.

Wiosną DUKA rozkwitnie po raz kolejny zapełniając się barwnymi i ciekawymi kolekcjami. Będzie w czym wybierać.