Macie ochotę na wirtualną wyprawę na Podhale? Razem z nami obejrzyjcie najnowszą realizację pracowni Karpiel Steindel Architektura. To willa Frame w Kościelisku, nowoczesny dom niepozbawiony jednak tradycyjnych elementów góralskiej architektury. 

Budynek ma 250 metrów kwadratowych powierzchni. Okapy, restrykcyjnie wymagane zapisami planu miejscowego, wciągnięto w plan nowego budynku. Dach jest modrzewiową ramą, prostą w swej formie. Tworzy ona jednocześnie zadaszenie traktu biegnącego w przyziemiu domu. Całość dopełniły kamienne podmurówki z lokalnego piaskowca, nawiązujące do tak zwanej kamiennej "pecki" - tradycji kładzenia kamieni szczelnie, jeden po drugim na sobie bez konieczności użycia zaprawy. Przetworzone elementy regionalnego detalu zostały wykorzystane w projekcie domu w pełni współczesnego. Zachowały w ten sposób tradycję wyjątkowej lokalizacji.

Bryła została idealnie wkomponowana w działkę (co nie jest łatwe biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu). Przy jednym z balkonów stworzono skalny ogród, z okien willi można podziwiać pasmo Zachodnich Tatr z malowniczym Giewontem.