Dziś zaglądamy na Dolny Śląsk. To tutaj, na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Bystrzycy” stanął "Czarny Dom" zaprojektowany przez pracownię projektową Renaty Majchrzak. Bryła budynku nawiązuje do archetypowej formy domu z dwuspadowym dachem.

Elewację pokryto czarną płytką celulozowo - cementową, która nadaje całości minimalistycznego charakteru. Jej fragment urozmaicona zabudowa z modrzewia syberyjskiego. Do budynku przylega duży taras. To idealne miejsce na długie letnie uczty i relaks w otoczeniu zieleni. Ogromne okno daje efekt przenikania się wnętrza domu z ogrodem na zewnątrz. Wystarczy je szeroko otworzyć, by siedząc w domu, być jednocześnie na świeżym powietrzu. 

Wnętrze domu jest bardzo dobrze doświetlone dzięki dużym przeszkleniom. Ściany pomalowano na biało. Są idealnym miejscem do eksponowania zgromadzonych przez właścicieli obrazów oraz grafik. Kolor do środka wprowadzają meble, akcesoria i sztuka w formie obrazów, plakatów i ceramiki. Mnóstwo tu kwiatów doniczkowych. Kuchnia jest biała. Tuż obok zabudowy stoi duży stół. Posiłki spożywa się tu z widokiem na zielony ogród.   
Dom jest energooszczędny, powstał w technologii szkieletu drewnianego.