"Światło na Kraków" to nasza propozycja warsztatów podczas "Twórczych spotkań" w PURO Kazimierz. Podczas nich uczestnicy własnoręcznie wykonają unikalne lampy z papieru pod czujnym okiem Magdaleny z Dobrze się składa . Współczesna forma lampionów origami przeplatać się będzie z barwami krakowskiego Starego Miasta. Ekologiczne arkusze wytworzone z kukurydzy, winogron czy kiwi nawiązywać będą do kolorów architektury, a gruboziarnista struktura papieru znajdzie swoje odwzorowanie w zmatowionych strukturach skalnych piaskowca istebniańskiego — tworzywa miasta.

Podobno to właśnie w Kioto w Japonii powstały pierwsze papierowe lampiony, małe przenośne źródła światła. Kraków zaś stał się pierwszym miastem w Polsce w którym rozbłysło miejskie oświetlenie publiczne. Ten charakterystyczny półmrok i ciekawy kolor światła możemy oglądać niezmiennie od 1830 r. w krakowskich Sukiennicach. Dziś zabytkowe, gazowe latarnie są przykładem dobrego rzemiosła, rzadkim i wyjątkowym widokiem. 16 grudnia zastanowimy się wspólnie jak połączyć te dwie kultury światła.

Następnie podczas warsztatu z fotografii mobilnej opowiemy jak zrobić dobre zdjęcie w ładnym wnętrzu przy użyciu telefonu komórkowego. Spróbujemy też sfotografować nasze lampiony w pięknych wnętrzach krakowskiego PURO.

 

Kiedy? 16 grudnia o 13:30 w PURO Hotel Kraków Kazimierz. 

Bilety na część warsztatową kupicie TUTAJ.