W sobotę 2 czerwca odbyło się drugie z całego cyklu Twórcze Spotkanie. Naszych gości zaprosiliśmy do wysmakowanych wnętrz poznańskiego hotelu PURO. Jak zwykle było bardzo kreatywnie! Najpierw o sztuce i wzornictwie rozmawialiśmy z Anną Theiss i Beatą Niemczuk, ekspertkami rynku sztuki. W panelu dyskusyjnym brali też udział: Marta Szostek, artystka, której prace mogliśmy podziwiać w hotelu PURO oraz ceramik Bogdan Kosak, który wskazywał na to, że dobrze jest jak rzeczy ładne są też użytkowe. Dyskusję prowadziła Małgosia Szczepańska, redaktor naczelna ELLE Decoration.

Po panelu odbyły się warsztaty z ceramiki, porcelany i aranżacji kwiatowych. Uczestniczki stworzyły swoje własne, małe dzieła sztuki, wykorzystując porcelanę, którą wcześniej musiały rozbić na części by uzyskać interesujące kształty. Uzupełnieniem kompozycji były żywe kwiaty, które nadały porcelanowym ozdobom niepowtarzalnego klimatu i letniego charakteru.
Na koniec dnia, Marta Kowalska, redaktor prowadząca elle.pl, zdradziła tajniki fotografii mobilnej wnętrz.Uczestniczki warsztatów sfotografowały zaś swoje prace w przestrzeniach hotelu PURO.
Na kolejne spotkanie zapraszamy w listopadzie, tym razem do Krakowa. Informacji na temat kolejnych Twórczych Spotkań szukajcie już wkrótce TUTAJ.