Słynna, duńska pracownia pracownia BIG – Bjarke Ingels Group przygotowała projekt wielofunkcyjnego kompleksu budynków w centrum Warszawy. Koncept Towarowa 22 zaprezentowano właśnie na międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM 2019 w Cannes. Inwestorem jest Echo Investment.

Nowe budynki powstaną na działce między ulicami Towarową i Miedzianą. Centralną częścią Towarowej 22 ma być plac Kazimierza Wielkiego swym wyglądem nawiązujący do przedwojennej zabudowy stolicy. Jego ozdobą będzie odnowiony Dom Słowa Polskiego. Wokół placu rozmieszczone zostaną budynki o różnym przeznaczeniu i o różnych wysokościach. Będą tu powierzchnie biurowe, mieszkania, sklepy, powstanie kino, teatr i liczne restauracje oraz kawiarnie. Nie zabraknie także zieleni - widać to doskonale na wizualizacjach. Całość ma łączyć system uliczek dla pieszych na czele ze spektakularnie zadaszoną szkłem ulicą Wronią. Prawdopodobnie Echo Investment w przyszłym roku wystąpi o pozwolenie na budowę. 

Projektując Towarową 22, która znajduje się w samym sercu dzielnicy Wola, czerpaliśmy z bogatej historii kulturalnej Warszawy, żeby stworzyć współczesną społeczność, która przenosi wartości w przyszłość. Kompilacja pomysłów, które są zorientowane na przestrzeń publiczną i otwarte parki, z miejscami, w których w przyszłości będzie się pracowało i mieszkało, to połączenie najlepszych aspektów żywej i aktywnej miejskiej przestrzeni – powiedział Bjarke Ingels, założyciel i partner kreatywny BIG.