Nowa atrakcja na mapie stolicy dla wszystkich spragnionych mocnych wrażeń i spektakularnych widoków. Na 46 piętrze wieżowca Warsaw Unit (inwestycja Ghelamco) otwiera się właśnie platforma widokowa Skyfall Warsaw. Na wysokości niemal 200 metrów mamy czteroosobowy taras ze szklaną podłogą i ściankami, który wychyla się na zewnątrz budynku o 15 stopni. Na platformę wchodzimy w obuwiu zabezpieczonym folią. Przy oknach znajdują się specjalne uchwyty pomocne gdy podłoga zaczyna zmieniać swoje położenie. To pierwsza tego typu atrakcja w Polsce, a nawet w Europie. Podobne znaleźć można dopiero za oceanem. I tak w Chicago w Willis Tower mamy Skydeck, natomiast w wieżowcu 360 Chicago zainstalowano wychylający się Tilt. 

Skyfall w Warsaw Unit

– Staramy się, żeby budowane przez nas wieżowce były otwarte dla mieszkańców Warszawy. Warsaw Spire miał plac Europejski, a Warsaw HUB połączyliśmy z metrem niesamowitym łącznikiem. Chcieliśmy, żeby Warsaw UNIT również dał coś mieszkańcom Warszawy. Podczas Nocy Muzeów zapraszaliśmy warszawiaków do naszego położonego na 41 piętrze biura w Warsaw Spire. Odwiedzało nas tysiące osób. Tak powstał pomysł na Skyfall Warsaw, miejsce, które zagwarantuje spektakularne widoki i ekstremalne wrażenia – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Ghelamco. 

Warsaw UNIT to najwyższy budynek przy rondzie Daszyńskiego. Pialiśmy Wam już o fragmencie jego fasady pokrytej smoczą skórą (dragon skin). Konstrukcja reaguje na ruchy powietrza więc fasada zmienia się w zależności od siły wiatru i przypomina trochę rzeźby kinetyczne. Na początku Skyfall Warsaw będzie dostępny dla firm i organizacji. W pierwszym kwartale 2022 właściciel przewiduje udostępnienie platformy widokowej klientom indywidualnym. Wejścia na platformę mają być możliwe w weekendy.