Nowy przystanek na mapie architektów, projektantów wnętrz, miłośników dobrego wzornictwa, poszukujących rozwiązań biurowych jednocześnie przyjaznych środowisku. 23 stycznia na Konstruktorskiej w Warszawie oficjalnie otwarto showroom Flokk. To dom marek - HAG, RBM, RH, OFFECCT, Giroflex czy BMA - specjalizujących się w meblach i akcesoriach biurowych. Celem grupy jest tworzenie produktów, które służą oczyszczeniu naszej planety, a nie jej zaśmiecaniu. 

Wnętrze zaprojektowała poznańska pracownia mode:lina™, której realizacje prezentowaliśmy już u nas nie raz (zebraliśmy je dla Was TUTAJ). Dwupoziomowy showroom to aż 400 metrów kwadratowych powierzchni na ekspozycję poszczególnych produktów. Hit? Szczególnie przyjazna instagramowi instalacja na jednej ze ścian stworzona z siedzisk krzeseł. Pojawiła się w wielu internetowych relacjach z otwarcia showroomu. 

Showroom Flokk to nie tylko maksymalnie funkcjonalne wnętrze, które ma być narzędziem służącym pracy, edukacji oraz wymianie idei, ale także przestrzeń, w której już na pierwszy rzut oka widać jakość oraz unikalne wzornictwo. Dobrze doświetlony, industrialny lokal stał się minimalistyczną przestrzenią stanowiącą dobre tło dla eksponowanych produktów, w której pierwsze skrzypce gra efektowna, centralna instalacja z oparć krzeseł, rzecz jasna marki Flokk. Zarówno proces projektowy jak i realizacja przebiegły niezwykle sprawnie dzięki otwartości oraz zaangażowaniu zespołów Profim i Flokk oraz profesjonalnej postawie wykonawcy, czyli firmy Artservis –  mówią Paweł Garus, Jerzy Woźniak z pracowni mode:lina™.