Raf Simons i Eastpak po raz kolejny (szósty!) jednoczą swoje siły. Tym razem efektem współpracy belgijskiego projektanta i amerykańskiego producenta toreb podróżnych jest seria plecaków zainspirowana filmem Blade Runner. Wiosenno-letnia kolekcja łączy więc w sobie fascynację cyber-punkiem, postindustrialnym klimatem i kulturą azjatycką. Jeśli lubicie atmosferę kultowego Łowcy Androidów to z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Plecaki i torby z tej kolekcji wykonano z wytrzymałego płótna. Wszystkie modele wzbogacono o minimalistyczne napy i suwaki. Dwa modele mają dodatkowo interesującą okładzinę z grubej folii PCV.Wszystkie torby nadają się do codziennego użytku. Nieco większa torba na ramie w kolorze czarnym ma charakter bardziej weekendowy. Kolekcja Easpak for Raf Simons ma charakter premium. Wyższe od przeciętnych są też ceny toreb. Za plecak trzeba zapłacić od 187 dolarów wzwyż. Podobno modele z przezroczystą folią wyprzedają się jak ciepłe bułeczki.   

Przypominamy, że Raf Simons swoje pierwsze kroki stawiał w przemyśle meblarskim. Dopiero później pochłonęła go moda. Obecnie pracuje dla marki Calvin Klein