Raf Simons dla Kvadrat

Projektant Raf Simons i duńska marka Kvadrat współpracują już od jakiegoś czasu (kolekcja tkanin). Kolejny rozdział tych wspólnych działań to projekt „Shaker System” - koncepcja dla domu, która zmienia nasz styl życia i tworzy piękno z porządku. Co tym razem stworzył Raf Simons dla Kvadrat?

 „Shaker system”

To dodatek nazwany "Shaker system". Co zainspirowało projektanta do stworzenia  tych akcesoriów? Przede wszystkim prostota stylu życia amerykańskich Szejkerów (Shakers). Była to protestancka grupa religijna, która zawiązała się w 1706 roku. Szejkerzy słynęli nie tylko ze swego ascetycznego stylu życia i świątyń pozbawionych ozdób. Tworzyli oni także dość ciekawe meble. Znaki szczególne? Funkcjonalność, prosta budowa, drewno. Inspiracja numer dwa? Malarstwo Donalda Judda (jeden z głównych przedstawicieli minimalizmu). Czym jest  „Shaker System”? To drążek wieszak z miejscem na haczyk na ubranie, miejsce na klucze i torbę na zakupy, lusterko i przegródki do przechowywania w formie organizera - czyli tak naprawdę na wszystko to, co potrzebne jest w każdym domu. Produkt powstał w czterech kolorach: czerni, bieli, zieleni i różu.

- Bardziej niż kiedykolwiek dom jest teraz absolutnym centrum naszego życia. Chciałem stworzyć system, który zmieni go na lepsze. Z wykształcenia jestem projektantem przemysłowym, samo stworzenie pięknych produktów nie wystarczyło. Chciałem wymyślić coś istotnego dla tego, jak żyjemy dzisiaj - podkreśla Raf Simons.