Young Architects Competitons to stowarzyszenie, którego celem jest promowanie konkursów architektonicznych wśród młodych projektantów, studentów i świeżo upieczonych absolwentów architektury. Konkurs organizowany niedawno przez YAC - Kiribati Floating Houses polegał na zaprojektowaniu budynków uwzględniających zmiany w naszym klimacie. Już za 50 lat Kiribati, wyspiarskie państwo na Pacyfiku, może zniknąć pod wodą. Konkursowe propozycje pokazują możliwe rozwiązania. Pierwsze miejsce w konkursie zajął  Marcin Kitala z warszawskiej pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates ze swoim projektem „Riiki”.

Kitala stworzył system pięciokątnych platfrom, które można łatwo łączyć ze sobą. Jedna platforma pomieści od 1 do 30 mieszkańców. Może na niej stanąć nawet pięć domów przeplatanych zielenią. Przy każdym domu projektant zaplanował przydomową szklarnię i niewielki ogród warzywny. Domki są samowystarczalne - wyposażono je w system do oczyszczania wody deszczowej, a do produkcji energii wykorzystuje się tu panele słoneczne. Niektóre platformy mogą zaś służyć za tereny uprawne. 

Marcin Kitala czerpał inspirację do projektu z licznych mitów Oceanii i lokalnej kultury. Sama nazwa "Riiki" nawiązuje do lokalnego bóstwa. Gratulujemy sukcesu!