Kolonia Lubeckiego na warszawskiej Ochocie to osiedle, którego historia sięga początków XX wieku. Malownicze uliczki, interesująca architektura a do tego zieleń sprawiają, że okolica przywodzi na myśl Paryż. Właśnie tu zaglądamy dzisiaj do mieszkania w starej kamienicy. Remontu 122 metrowego apartamentu i jego aranżacji podjęła się pracownia Studio. O.  

Pierwsze prace? Usunięto rakotwórcze materiały, które zastąpiono nowoczesnymi technologiami, nie obciążającymi stropu. Zastosowano wylewkę zakończoną szlichtą, aby przygotować odpowiednie podłoże dla francuskiej jodełki, która obecnie zdobi podłogę. Dawniej, mieszkanie składało się z dwóch części: reprezentacyjnej oraz służbówki. Po podziałach z ubiegłego wieku nie pozostał ślad, architekci (Aga Kobus i Grzegorz Goworek) maksymalnie otworzyli przestrzeń. 

Jak jest w środku? Dominuje biel w połączeniu z czernią, do tego delikatne szarości. W kuchni stanęła wykonana na zamówienie, przeszklona witryna na włoskie i francuskie specjały, po które chętnie sięgają właściciele. Co zachwyca? Mozaika misternie ułożona na podłodze. Co zdobyło nasze serc? Jadalnia z drewnianym stołem i krzesłami Vitry oraz sypialniane łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Ciekawostka? Biurko zaprojektowane przez syna inwestorów, studenta architektury, w gabinecie.