Nie żyje Regina Włodarczyk-Puchała, artystka, projektantka szkła, związana z tak zwaną szkołą wrocławską.  Urodzona w 1931 roku w Nowogródku Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu ( obecnie ASP imienia Eugeniusza Gepperta) w 1958 roku rozpoczęła pracę w Hucie Szkła „Julia” w Szklarskiej Porębie. Projektowała wazony, kryształowe szklanki i karafki, szkło artystyczne. Warto dodać, że pracą ze szkłem zajmował się również jej mąż Aleksander Puchała. 

Regina Włodarczyk-Puchała zdobywała za swoją działalność wiele wyróżnień i nagród (w tym w 2012 roku brązowy medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”). Prace tej zasłużonej dla polskiego wzornictwa artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze i Musée du Verre w Liège.

Wszystkim miłośnikom polskiego szkła polecamy film Aleki Polis i Anny Wołosik z udziałem Pani Reginy. Można go znaleźć na youtube. Powstał w ramach projektu: "Jej portret. Śląskie artystki dawniej i dziś w oczach współczesnych dziewczyn" zrealizowanego przez: Stowarzyszenie "W stronę dziewcząt", uczennice i uczniów kl. Ie ZSOiT w Jeleniej Górze pod opieką Beaty Krop przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu "Edukacja Kulturalna" dzięki pomocy Janiny Hobgarskiej (BWA Jelenia Góra).