Vanessa  Mitrani od swojego artystycznego debiutu w 1998 roku, bezsprzecznie uchodzi za jedną z najbardziej oryginalnych francuskich projektantek. Już w czasie studiów w paryskiej École Nationale des Arts Décoratifs zainteresowała się szkłem, i z czasem ta materia stała się jej obsesją. 

Przez lata swojej pracy stała się wybitnym ekspertem w dziedzinie szkła.  Bardzo interesują ją procesy zachodzące podczas jego obróbki. Dzięki temu, każdy z jej projektów jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Szczególnie popularne są jej kolekcje inspirowane florą i fauną. Ryby "przepływające" przez wazon, kwitnące gałezię w szklanej kuli, albo rozwścieczony King Kong na szklanym wieżowcu to już klasyka francuskiego designu. 

Mitrani, chcąc zachować jak najlepszą jakość i mieć baczenie nad losami swoich " małych dzieł sztuki", osobiście zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją. Na stałe współpracuje z kilkoma znanymi markami jak: Habitat, Ligne Roset, Salviati i Roche Bobois, z którą co roku przedstawia nową kolekcję.

Zobaczcie galerię wybranych projektów Vanessy Mitrani >>>

tekst: Anna Chwalińska