Amfiteatr Brain Embassy to otwarta, demokratyczna przestrzeń dla ciekawych spotkań i pokazów artystycznych dostępna dla wszystkich mieszkańców i pracowników biznesowo-przemysłowej części Służewca w Warszawie. To projekt dobrze znanej naszym czytelnikom pracowni mode:lina™. Scena plenerowa powstała przy ulicy Konstruktorskiej 11, w odpowiedzi na wyzwania, z którymi boryka się ta część Warszawy. Niestety brak tu otwartych przestrzeni publicznych, które nie byłyby otoczone osiedlowymi lub zakładowymi płotami, miejsc przeznaczonych do spotkań i wspólnego spędzania wolnego czasu na powietrzu. 

Ostateczna forma budowli to połączenie archetypicznego kształtu amfiteatru oraz niezwykle potrzebnych w tej części miasta wysp zieleni. Obiekt jest wpisany w okrąg, który z jednej strony stanowi zagłębioną pod ziemią nieckę z audytorium, z drugiej strony ogromne betonowo-szklane zadaszenie wsparte na masywnej, surowej żelbetowej ścianie. Scena ma powierzchnię 40 m2, a występy można podziwiać ze 140 miejsc siedzących. Jest tu dostęp do WIFI, miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz oświetlenie strefowe. 

Nawierzchnia placu wokół amfiteatru przypomina zrewitalizowaną promenadę w Tel Awiwie, która tętni życiem przez całą dobę. Okrągły kształt budowli uzupełniają opływowe w swych kształtach wyspy zieleni z ławkami oraz przestrzenie do zabawy (są mini trampoliny dla dzieci!). Amfiteatr stoi na terenie należącym do budynku Adgar BIT. Tu swoją siedzię mają Brain Embassy oraz BE Yourself z wnętrzami zaprojektowanymi również przez pracownię mode:lina.