Czy są dziś z nami kocie mamy i kociarze? Mamy dla Was i Waszych ulubieńców przegląd ciekawych budek, koszyków, poduszek i wszelkiego rodzaju legowisk. 

Jak wybrać idealne legowisko dla kota? 

Koty uwielbiają spać i leniuchować. Jak wybrać dla nich odpowiednie legowisko? Każdy kot jest inny, ma inne upodobania i inne nawyki. Niektóre lubią się chować w rozmaitych kryjówkach i tam spędzać czas, inne obserwować świat z góry, a jeszcze innym wystarczy prosty materacyk. Żeby dokonać dobrego wyboru posłania dla kota należy więc obserwować swojego ulubieńca i wyciągać odpowiednie wnioski. Na rynku znajdziemy wiele różnych legowisk dopasowanych do rozmaitych kocich charakterów.  

Budki 
Sprawdzą się w przypadku tych kociaków, które lubią się chować. Materiałowe budki często można prać. Modele, które wpadły nam w oko to te od Psyjaciół z zabawną zabawką rybką przy wejściu.

Regały
To mercedesy wśród kocich legowisk. Misterne konstrukcje z półkami, gdzie kot może wspinać się i wypoczywać, czasami połączone też z drapakiem. Taki regał znaleźliśmy w ofercie marki Cat Me Up

Domki do zawieszania na ścianie
To dobre rozwiązanie dla tych czworonogów, które lubią się wspinać na wysokie meble i stamtąd obserwować otoczenie. Taki domek wiesza się na ścianie jak półkę. Najczęściej jest on wyposażony w miękki materacyk, hamak. 

Legowiska dla kota na grzejnik
Rozwiązanie dla kocich piecuchów. Niektóre koty najlepiej wypoczywają przy ciepłym grzejniku (wcale się nie dziwimy). Sprytne legowisko dla takiego pupila to specjalne rusztowanie do zawieszenia na grzejniku.

Tunele
To raczej ulubione kocie zabawki, ale niektóre zwierzaki lubią w nich spać. 

Kosz z kocykiem
To klasyczna propozycja. Wiklinowy (zwierzaki kochają naturalne materiały) kosz wykładamy miękkim kocykiem i kołderką. Kot w razie potrzeby może zanurkować po przykryciem. Szukajcie ich w ofercie lokalnych producentów przedmiotów z wikliny. Wyłóżcie kocykiem ze sklepu zoologicznego.

Puchata poduszka
Puchata poduszka z wysokim bokiem to miękkie i przytulne miejsce na zwinięcie się w kłębek i drzemkę. W sieci znaleźliśmy puchaty kojec Mochi.  

Miniaturowe meble dla kotów

Legowiska z tektury
Ostatnio na rynku pojawiło się sporo propozycji legowisk dla kotów z...tektury. Tektura jest gruba, wbrew pozorom dość wytrzymała, świetnie izoluje, a na dodatek może posłużyć jako drapak. Do tego takie legowisko jest ekologiczne. Na rynku dostępne są pojedyncze, kartonowe budki oraz zestawy modułowe. Jeśli czujecie, że taki domek to coś dla Was, to sprawdźcie ofertę Cosy And Dosy i KOTarton .