Lubicie ryciny w starych podręcznikach do biologii? Tablice botaniczne, grafiki przedstawiające różnorodność wśród zwierzęcych gatunków, albo cykle życiowe na przykład palmy lub paproci? Jeśli tak, to śmiało wieszajcie je na swoich ścianach. Prezentują się tam bowiem równie dobrze, co w starych księgach. Warto więc wyeksponować swoje ulubione grafiki, tym bardziej, że takie obrazki i plakaty w klimacie vintage to teraz gorący trend. 

Gdzie szukać rycin vintage? Można zacząć poszukiwania we własnej, domowej biblioteczce. Nie namawiamy do niszczenia książek, ale raczej do robienia dobrych fotokopii ewentualnych znalezisk. Następnie warto odwiedzić antykwariaty i sklepy ze starociami, rzucić okiem na internetowe aukcje i ogłoszenia. Można też kupić obrazki i plakaty zupełnie nowe, stylizowane jedynie na te stare. W swojej ofercie ma je między innymi marka HK Living. Botaniczne ilustracje kupimy także u Margo Hupert (są między innymi monstery, kaktusy, fikusy, paprotki, anemony, dzikie róże, palmy, irysy i hortensje). 

Obrazki w klimacie retro świetnie wypadną w klasycznych wnętrzach i tych wypełnionych antykami. Przy umiejętnej ekspozycji "zagrają" także dobrze i w bardziej nowoczesnych przestrzeniach. Świetnie wyglądają w większych grupach jako mini domowa galeria. Polecamy!