W Wenecji jak co roku o tej porze (końcówka sierpnia i początek września) trwa Festiwal Filmowy. W pobliżu wejścia do ogrodów Bienalle staraniami marki Lavazza odrestaurowano, a od wczoraj ponownie otwarto dla festiwalowych gości kultową już kawiarnię Caffè Paradiso. To miejsce o wyjątkowej historii, odwiedzane swego czasu przez takie znakomitości, jak Rodin, Klimt, Kandinsky, Picasso, czy Warhol. Miejsce, w którym rodziły się innowacyjne pomysły dające początek wielkim dziełom sztuki. Aby przywrócić dawny blask tej kultowej kawiarni Lavazza zwróciła się o pomoc do Cino Zucchiego, architekta, który zaprojektował kompleks Nuvola w Turynie oraz do artystki i projektantki Eleny Salmistraro.

„To miejsce jest niczym skwer w miniaturze, a nowy bar Caffè Paradiso działa jak swego rodzaju kalejdoskop, w którym odbija się życie codzienne odwiedzających kawiarnię ludzi. Współczesne formy i materiały, w połączeniu z tradycyjnymi elementami kultury weneckiej, dały zaskakujące efekty. Przykładem takiego niecodziennego rozwiązania mogą być wielkoformatowe lustra zestawione ze strojami arlekinów” - wyjaśnia Cino Zucchi.

Ponowne otwarcie Caffè Paradiso doskonale wpisuje się w filozofię Lavazzy i jej stałe zaangażowanie w promowanie włoskiej kultury.