Gotycki zamek na Mazurach na sprzedaż

Jeśli macie akurat wolne 8 milionów złotych i zamarzy się Wam zostanie panią lub panem na zamku to mamy dla Was ciekawą ofertę do przemyślenia. Na jednym z portali z ogłoszeniami na temat nieruchomości ukazało się ostatnio interesujące ogłoszenie. Na sprzedaż wystawiono gotycki zamek na Mazurach, a dokładniej w Barcianach (województwo warmińsko-mazurskie). Otoczenie? Przyroda, park pełen zieleni, własne jezioro. Zamkowe mury kryją zaś między innymi dawną kaplicę i magazyn, pomieszczenia w baszcie. 

Hotele w polskich zamkach

Zamek w Barcianach - historia

Krzyżacka budowla pochodzi z XIV wieku i została wybudowana najprawdopodobniej na miejscu dawnej, pruskiej osady. Zamek miał dla zakonu ważne znaczenie militarne - stąd Krzyżacy organizowali wyprawy na pobliską Litwę. Na początku wojny trzynastoletniej część konstrukcji spłonęła. Po sekularyzacji Zakonu Krzyżackiego Barciany były zarządzane przez starostów książęcych. Po drugiej wojnie światowej zamek był siedzibą PGR-u. Od roku 2000 budowla jest własnością prywatną.

Najpiękniejsze zamki w Polsce – TOP 15. Zakochasz się w nich, nawet jeśli nie jesteś fanką historii

Zamek do kupienia

Sprzedawca zachwala budowlę jako idealną do przekształcenia w hotel, SPA, centrum konferencyjne czy miejsce do organizowania wydarzeń kulturalnych. Mury zamku przeszły renowację pod czujnym okiem konserwatora zabytków. Właściciel posiada wydaną już zgodę na remont wnętrz i wykorzystanie wody do odtworzenia jeziora (obecnie jego część jest zarośnięta).