Był 1974 rok, gdy do pracowni Zandry Rhodes zawitali muzycy zespołu Queen - Freddie Mercury i Brian May.  Ten kultowy  plisowany strój, który tego wieczora wybrał Mercury spośród zaprojektowanych przez Rhodes, miał być górną częścią sukni ślubnej, ale Freddie wyglądał w nim zjawiskowo. Hipnotyzująco! Strój wspaniałe podkreślał jego ducha - jego niesamowitą energię, charyzmę - jego wyjątkowość. I stał się  jednym z najbardziej rozpoznawalnych wizerunków scenicznych gwiazd. To tylko jedna z setek a może tysięcy kultowych kreacji, które Zandra Rhodes  - ikona mody i brytyjskiej sceny projektowej stworzyła dla gwiazd. Bo Rhodes ubierała księżną i księżniczki pop, królowe i królów rocka, gwiazdy srebrnego i wielkiego ekranu- od księżnej Diany przez Dianę Ross, Kylie Minogue, Debbie Harry, Hellen Mirren, Sarah Jessicę Parker po Paris Hilton. Rhodes z wykształcenia jest projektantką tkanin, do świata mody zawitała gdy jej projekty nadruków nie spotkały się z większym zainteresowaniem i jako projektantka mody niemal natychmiast zrobiła karierę.

„Wspaniale jest zatoczyć koło i robić nadruki do domu.” - mówi Zandra Rhodes, bo tym razem utalentowana Brytyjka stworzyła kolekcję przedmiotów KARISMATISK dla IKEA. 

Zabawna, błyskotliwa, fascynująca i hipnotyzująca a do tego spowita w róż. I bezsprzecznie charyzmatyczna - taka jest Zandra Rhodes i taka jest limitowana kolekcja KARISMATISK, którą można już znaleźć w IKEA
„Baw się dobrze! Życie jest zbyt krótkie!” to jedno z ulubionych haseł brytyjskiej projektantki i w przypadku Zandry Rhodes na pewno nie są to słowa rzucane na wiatr -  jej projekty i kolekcja KARISMATISK rzeczywiście odzwierciedlają radość i zabawę, twórczą inwencję i swobodę. Kolekcja dla szwedzkiej sieci w imponujący sposób korzysta z tętniącego życiem stylu projektantki  spajając fascynację modą i funkcjonalność w niebanalnych przedmiotach użytkowych. To 26 przedmiotów, które trudno przeoczyć - zdają się mówić „oto jestem!”. KARISMATISK to m.in. wzorzyste i barwne dywany, poduszka pierożek i inne oryginalne poduchy w różne niesamowite motywy. Są też świeczniki przypominające plisy czy kryzy, połyskujące niczym biżuteria klosze i wazony o ciekawych formach. Jest i kultowy symbol IKEA - torba FRAKTA. Tym razem w intensywnym różu i z falbanami.

"Wydaje mi się, że ludzie boją się używać kolorów, ale według mnie one wszystko poprawiają. Nie mogę się doczekać, kiedy jedna z tych pięknych poduszek znajdzie się na moim łóżku lub kiedy wejdę do łazienki i będę mogła dotknąć wspaniałego dywanu w kształcie liścia. Myślę, że życie z tymi rzeczami będzie wspaniałą zabawą – mówi projektantka kolekcji KARISMATISK.