Kolekcja inspirowana kulturą Ameryki Łacińskiej

Mieszkańcy Ameryki Łacińskiej słyną z serdeczności i zamiłowania do celebrowania każdej chwili życia. IKEA zaprosiła więc do współpracy dziewięcioro artystów z Kolumbii, Chile i Meksyku, by wspólnie stworzyć kolekcję ÖMSESIDIG zachęcającą do spontanicznego spędzania czasu z bliskimi – zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Wszystko to także z okazji otwarcia sklepów na nowych rynkach (w tym w Chile, Kolumbii i Peru).

Czytaj także: Leżaki, dekoracyjne lampiony, stoły do ogrodu. Nowości IKEA na wiosnę i lato

 ÖMSESIDIG od IKEA

Co znajdziemy w kolekcji ÖMSESIDIG? 30 produktów takich jak szklane naczynia i zastawa stołowa, dekoracyjne girlandy, zabawne klosze, przyciągające wzrok tekstylia, drewniany stołeczek-stolik i torby pełne wzorów i nasyconych kolorów. Nam w oko szczególnie wpadł wzorzysty koc pled, który można potraktować w razie potrzeby jako koc piknikowy, pelerynę chroniącą przed zimnem, narzutę na łóżko albo kołdrę. Do jego przenoszenia przydają się praktyczne, różowe paski - szelki. Dobrze prezentuje się także torba terminczna w azteckie wzory z dodatkowymi kieszonkami z siatki - idealna do wykorzystania podczas wszystkich plenerowych imprez z jedzeniem na wynos. 

- Ta kolekcja to dla nas prawdziwy powód do dumy. Fascynują nas nowe kraje, ludzie i projektanci. Artyści, których zaprosiliśmy do współpracy, są wschodzącymi gwiazdami w różnych dziedzinach twórczości. Wspólnie z nimi zaprojektowaliśmy przedmioty, które łączą w sobie demokratyczne wzornictwo IKEA z lokalnymi tradycjami typowymi dla Ameryki Łacińskiej – tłumaczy Tjeerd van Waijenburg, kierownik ds. projektowania asortymentu i produktów IKEA.