Polskie wzornictwo z lat 50-70 przeżywa ostatnio swoją drugą młodość. Horbowy, Przybyszewska, Hałas, Chierowski, Dawski i Kiczura to nazwiska projektantów, które gwarantują dobre produkty. Z pewnością ich prace znajdą się na wyczekiwanej ekspozycji Muzeum Narodowego w Warszawie. Stała wystawa będzie bowiem przedstawiać historię i najważniejsze zjawiska polskiego wzornictwa.

Co zobaczymy w Galerii Wzornictwa Polskiego? Najciekawsze prace polskich projektantów, pochodzące z różnych epok i środowisk – od początku XX wieku po czasy współczesne – od kręgu zakopiańskiego, poprzez Stowarzyszenie Warsztaty Krakowskie, Spółdzielnię Artystów Plastyków „Ład”, modernistów z kręgów Praesensu, przez różnorodne projekty okresu powojennego, aż po najlepsze przykłady współczesnego polskiego designu. Już zacieramy ręcę na wszystkie ikony naszego wzornictwa zebrane pod jednym dachem, a Wy?

Za aranżację przestrzeni odpowiada studio projektowe Matosek/Niezgoda. Galeria zostanie otwarta w listopadzie 2017 roku.