Dom w krajobrazie to świeży projekt studia projektowego Adrian Kasperski Architekt wpisujący się w nurt architektury ukrytej. Realizacja tego projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku. Budynek został pomyślany tak, by wtapiać się w otoczenie - pagórkowaty krajobraz Dolinek Krakowskich. Dolinki mają status parku krajobrazowego (o powierzchni około 20 tysięcy hektarów). Na jego terenie dodatkowo utworzono rezerwaty chroniące rzadką roślinność, a także szczególnie ciekawe skały oraz jaskinie.

Podstawowymi założeniami projektu było dopasowanie do kontekstu, bliskość z naturą oraz zachowanie prywatności przyszłych mieszkańców. I tak oto bryła od południa i zachodu wydaje się być niewidoczna, szczególnie za sprawą zielonego dachu zlewa się z krajobrazem. Dzięki patio będącym przedłużeniem strefy dziennej budynek otwiera się na naturalne światło oraz imponujący widok. Zastosowanie miejscowych materiałów m.in. łamanych skał wapiennych z odległego o 10 kilometrów Kamieniołomu Wapienia nie tylko podkreśla lokalny charakter, ale ma także wymiar ekologiczny i ekonomiczny – znacząco obniża ślad węglowy oraz koszt całej inwestycji. 

W domu architekt Adrian Kasperski postawił na wyraźny podział między strefą dzienną a prywatną. Sypialnia z łazienką i garderobą znalazła się na osobnej kondygnacji. Salon połączony z kuchnią i jadalnią za sprawą przeszkleń wychodzi wprost na taras. Ściany i sufity będą tu wykończone naturalnym  drewnem. Zaplanowano posadzki z polerowanego betonu.