Najlepiej, jeśli jest smukły i w każdej chwili może zamienić się w dzieło sztuki, czyli tak, jak ma to miejsce w przypadku LG OLED GX. Minimalistyczna konstrukcja tego telewizora sprawia, że wygląda on na ścianie jak obraz, doskonale oddając ducha wnętrza. Dodatkowo, LG OLED GX dzięki specjalnemu uchwytowi idealnie przylega do ściany - jest bardziej dyskretny i zajmuje znacznie mniej miejsca niż klasyczny telewizor. Wyjątkowy design tego modelu nie przeszedł niezauważony. LG OLED GX Gallery Design 65'' był jednym ze zwycięzców kategorii "Best of the Best" w międzynarodowym konkursie Red Dot Design Award 2020, który przyznaje jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. 

Zakochaj się na nowo 

Matryca OLED sprawi, że ponownie zauroczycie się w swoim ulubionym obrazie. Telewizory LG OLED zostały wyposażone w samoświecące piksele, które zapewniają idealny kontrast oraz czerń. Co to oznacza w praktyce? Wyświetlając na ekranie swojego telewizora "Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte", zobaczycie każdą, najmniejszą kropkę, jaką na płótnie postawił Georges Seurat. Jeśli jednak bliżej Wam do twórczości Rembrandta, nie będziecie musieli się martwić o głębie czerni - dzięki technologii OLED zauważycie każdy szczegół, teksturę i rozróżnicie całe spektrum ciemnych barw, z których korzystał duński artysta. 

Kolejną cechą, która wyróżnia telewizory LG jest zastosowanie technologii Dolby Vision IQ, czyli rozszerzonego standardu Dolby Vision. Technologia ta odpowiada za dostosowanie parametrów obrazu do gatunku wyświetlanych treści oraz warunków panujących w pomieszczeniu. Nie potrzebuje do tego Waszej ingerencji - wykorzystuje dynamiczne metadane i czujniki światła do wykrywania jasności w pomieszczeniu, a następnie sama dopasowuje ustawienia. 

Prosto w serce 

I to te najbardziej wymagające, bo w serce kinomaniaka. Telewizory LG OLED są wyposażone w tryb FILMMAKER™, który odpowiada za wyłączanie takich efektów, jak wygładzanie ruchu czy wyostrzanie obrazu oraz za zachowanie oryginalnych proporcji, kolorystyki, a nawet liczby klatek na sekundę w filmie. W efekcie oddaje dokładnie taką wizję Waszej ulubionej produkcji, na jakiej zależało reżyserowi. Dodatkowo, jeśli macie ochotę na całonocny maraton filmowy, nie musicie się martwić o swój wzrok. Telewizory LG OLED emitują tylko 29% niebieskiego światła, czyli znacznie poniżej minimalnego poziomu komfortu dla oczu, który wynosi prawie 50%. Jedocześnie oznacza to dwukrotnie mniejszą emisję niż w przypadku powszechnie używanych ekranów LCD. 

I jeszcze dźwięk! Technologia AI Sound Pro rozpoznaje gatunki ścieżki dźwiękowej i identyfikuje źródła dźwięku, a inteligentny procesor α9 umożliwia jego optymalne odtwarzanie. Standard Dolby Atmos pozwala natomiast na uzyskanie bardziej realistycznego dźwięku przestrzennego, zapewniając fantastyczne wrażenia i pozwalając na przekształcenie salonu w prawdziwe domowe kino. 

W telewizorach LG OLED znalazło się jeszcze kilka udogodnień – m.in. sterowanie głosem po polsku przy pomocy pilota Magic, wsparcie dla Apple AirPlay 2 i HomeKit, a także najlepsze parametry obrazu dla nowoczesnych konsol gamingowych, z flagowym modelem Xbox Series X na czele.  

Więcej informacji o telewizorach LG OLED i ich funkcjach znajdziecie na stronie lg.com/pl.

Materiał powstał we współpracy z marką LG