IKEA, tym razem hiszpańska, kolejny raz stawia na poruszającą kampanię. W specjalnym filmiku zaprasza rodziny do gry pod tytułem "Czy my się znamy". Reguły są proste. Pięć rodzin spotyka się ze sobą przy świątecznych stołach. Lektor zadaje pytania, jeśli ktoś udzieli błędnej odpowiedzi - odpada z gry i zwalnia swoje miejsce miejsce. Początkowe pytania o funkcje portali społecznościowych i celebrytów nie sprawiają uczestnikom najmniejszego problemu. Członkowie rodzin doskonale znają instagramowe filtry, funkcję czatu video, twittera. Schody zaczynają się chwilę później... przy pierwszych pytaniach o swoich najbliższych. 

Gdzie poznali się Twoi rodzice? Co studiowała babcia? Jakie jest hobby dziadka? O czym marzy Twoja żona? Jaki jest ulubiony zespół muzyczny syna? Okazuje się, że tych wydawałoby się podstawowych, ważnych rzeczy o swoich najbliższych, niestety większość uczestników zabawy nie wie. Po serii tych pytań wszystkie stoły niestety pustoszeją. Po tym smutnym eksperymencie rodziny chowają telefony, zasiadają do stołu by tym razem przebywać ze sobą i cieszyć swoją obecnością. 

Obejrzyjcie koniecznie to wideo, szczególnie przed Bożym Narodzeniem. W ten wyjątkowy czas może warto odłożyć smartfon na bok i spędzić trochę czasu na rozmowie z mamą, dziadkiem, mężem, dziećmi? IKEA swoim spotem jak zawsze wzrusza i daje do myślenia. Przy okazji, gdzie spotkali się po raz pierwszy Twoi rodzice? Wesołych Świąt!