Czarny Piątek to dla wielu z nas okazje, obniżki, rabaty i gorączka zakupów. Tego dnia łatwo o spontaniczne decyzje i pustkę w portfelu. IKEA swoją kolekcją „PRZYDA SIĘ” trochę na przekór piątkowym wyprzedażom chce zwrócić uwagę na ilość oraz wartość posiadanych już przez nas przedmiotów. Taką kolekcję "przydasi" często mamy w swoich domach. To stare lub po prostu nigdy nieużywane rzeczy upchnięte w garderobie, w komodzie czy w pawlaczu, kupione na zapas. 

IKEA chce abyśmy jak najdłużej aktywnie korzystali z naszych rzeczy. Można nadawać im kolejne wcielenia tak, by ograniczyć ich marnowanie oraz wyrzucanie. Można je po prostu oddać osobom potrzebującym. Takie drobne kroki to droga do mniejszego zużycia kurczących się zasobów naszej planety. 

W IKEA chcemy ograniczać zużycie zasobów, dlatego dążymy do tego, by naszą działalność prowadzić w oparciu o koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym. Co to znaczy? To, że wykorzystujemy materiały odnawialne, ponownie przetworzone i nadające się do recyklingu,  korzystamy z odnawialnych źródeł energii, pracujemy nad rozwiązaniami, dzięki którym nasze produkty będą mogą służyć jeszcze dłużej i wrócić do obiegu – naprawiane, ponownie użyte oraz poddane recyklingowi - komentuje Agata Czachórska, Kierownik Projektu Circular IKEA, IKEA Retail w Polsce.

Podoba się Wam taka kampania marki w duchu zero waste?