Kolekcja Viktig odziera rzeczy ze wszystkiego, co zbędne. Skupia się na ich sednie - formie, funkcji i sposobie wykonania. Prostota, ograniczona paleta barw i estetyka to znaki rozpoznawcze Ingegard Råman - kolejnej  znakomitej projektantki, którą do współpracy zaprosiła IKEA.

W skład serii Viktig  wchodzą meble, kosze, dywany, duże lampy, misy w różnych rozmiarach i plecione pokrywy. Kolekcja przekształca to, co powszednie w coś wyjątkowego. To przedmioty, których używamy na co dzień, ale w niepowtarzalnej odsłonie. Wodny hiacynt, bambus, rattan i trawa morska to piękne materiały, które nadają domowym wnętrzom bardzo osobisty charakter. Dzięki ręcznemu wykonaniu produktów z naturalnych włókien każde krzesło i każdy kosz jest inny. Proste w formie szklane karafki, dzbanki oraz miski sprawdzą się w każdym wnętrzu i staną się ponadczasowym dodatkiem.

Jak mówi sama projektantka: "Ta kolekcja jest hołdem złożonym rękodziełu. To wspólny projekt rzemieślników i projektanta. Kiedy patrzę teraz na produkty, które stworzyliśmy, mogę stwierdzić, że wyrażają one miłość”

Produkty z limitowanej serii Viktig skierowane są dla każdego, kto ceni ręcznie wykonane wyroby cechujące się prostotą i minimalistycznym pięknem. W Polsce bedą dostępne od maja 2016 r.

GALERIA >>>