Najlepiej wiedzą o tym osoby, które dopiero co wprowadziły się do nowego mieszkania. Kiedy wszystkie pudła zostaną rozpakowane, a meble staną na swoich miejscach, można zacząć myśleć o dekorowaniu i ocieplaniu wnętrza. Wprowadzanie do pomieszczenia elementów, które sprawią, że będziemy czuć się jak u siebie w domu to ważny etap oswajania nowej przestrzeni. To właśnie detale sprawiają, że wieczorami chętnie odpoczywamy z kubkiem herbaty i książką w dłoni. 

Wiemy jednak, jak wyczerpujące może być poszukiwanie idealnych dodatków do mieszkania, dlatego bardzo cenimy sobie sklepy, w których znajdziemy szeroki asortyment markowych, wysokiej jakości produktów – od wyposażenia kuchennego, przez oświetlenie, po tekstylia. Do takich efektywnych poszukiwań zachęca TK MAXX, do którego dostawy docierają aż kilka razy w tygodniu, w związku z czym możemy przebierać w ogromnej ilości unikatowych artykułów, pochodzących z całego świata. Kampania, którą prowadzi sklep, #WspaniałeUczucie, ma podkreślać moment, w którym w końcu odnajdujemy idealny, ręcznie wyplatany kosz z Ugandy czy piękną polską ceramikę, której szukaliśmy od ostatnich dwóch miesięcy. Moment szczególnie wspaniały, gdy cena na metce jest nawet do 60% niższa od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie.

Zobacz przegląd elementów, które ocieplą mieszkanie i nadadzą mu charakteru.

Oświetlenie

Fotografowie mówią, że nie ma ludzi niefotogenicznych, są tylko źle oświetleni – podobnie mogliby powiedzieć architekci wnętrz o wystroju. Odpowiednio dobrane światło to podstawa prawidłowej aranżacji i element, który będzie znacznie wpływać na nasze samopoczucie. Ważny jest jednak nie tylko jego kolor, ale i źródło – dobrze wkomponowana dekoracyjna lampka zwiększy poczucie komfortu. Nie zapominajmy też o świeczkach – punktowo rozłożone w pomieszczeniu, szczególnie te zapachowe, zrelaksują nas i przygotują do snu.

Lampa z kloszem - 169,99 zł

Lampka nocna - 179,99 zł

Świeca o zapachu pikanu i bourbonu - 39,99 zł

Poduszki i koce

Nie wyobrażamy sobie przytulnego domu bez poduszek i ciepłego koca. To świetny przykład praktycznych, a jednocześnie ładnych rzeczy. Dzięki nim możemy uciąć sobie na kanapie w salonie krótką drzemkę, a jednocześnie pomieszczenie nabierze charakteru. I nie ukrywajmy – kto nie lubi otaczać się pięknymi, miłymi w dotyku rzeczami?

Poduszka w kolorze musztardowym - 84,99 zł

Poduszka dekoracyjna - 79,99 zł

Żółty koc z pomponami - 99,99 zł

Kolorowy koc - 249,99 zł

Osłonki na doniczki

Rośliny w domu to podstawa – zwiększają wilgotność powietrza i oczyszczają je z zanieczyszczeń, poprawiają nastrój, uspokajają i pełnią doskonałą funkcję dekoracyjną. Jednak trzyma się je w doniczkach, które zazwyczaj pełnią czysto techniczną funkcję i nie wyglądają estetycznie. I tutaj z pomocą przychodzą nam osłonki – ceramiczne, jutowe, szklane, betonowe czy drewniane. Do wyboru do koloru. To prosty sposób na zmianę wystroju wnętrza i podkreślenie jego wyjątkowości.

Osłonka na doniczkę - 49,99 zł

Złota osłonka na doniczkę - 99,99 zł

Dywan

Choć wybierany przez nas najczęściej ze względów estetycznych, dywan pełni znacznie więcej funkcji poza tą dekoracyjną. Dla przykładu doskonale pochłania dźwięk i wycisza pomieszczenie – jest to ważne, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku między piętrami, a po pokoju biegają dzieci lub pies, który rzuca ciężkimi zabawkami. Świetnie chroni też podłogę przed wszelkimi uszkodzeniami oraz nasze gołe stopy przed chłodem, szczególnie jesienią i zimą. Może również pełnić funkcję relaksacyjną i z powodzeniem sprawdzić się jako miejsce do czytania, jeśli ktoś lubi przesiadywać na podłodze.

Szary dywan - 299,99 zł

Obrazy

Sztuka łagodzi obyczaje… oraz wnętrza. Obrazy i plakaty to tradycyjne wykończenie aranżacji – zawieszone pojedynczo lub w galerii mogą pełnić funkcję pięknego tła lub pierwszych skrzypiec. Mówią wiele o domownikach, ich zainteresowaniach lub guście i, co ważne, nie mają żadnych walorów użytkowych, bowiem ich funkcją jest zaspokojenie naszych potrzeb estetycznych. 

Obraz - 134,99 zł

Obraz - 99,99 zł


Dla poszukujących pomysłu na prezent mamy podpowiedź – karta upominkowa, która nigdy nie traci ważności. Można ją kupić w każdym sklepie TK Maxx i naładować na dowolną kwotę.