Dzisiaj zaglądamy na warszawskie osiedle 19. Dzielnica przy ulicy Kolejowej. To tutaj znajduje się niewielkie (35 metrów kwadratowych powierzchni!) mieszkanie zaprojektowane z myślą o wynajmie przez Olgę Nowosad-Szewców z pracowni Decoroom. Architektka postawiła na prosty, uniwersalny styl. Ze względu na niewielką powierzchnię duży nacisk położyła na jak największą funkcjonalność przestrzeni. 

Swoje pierwsze kroki kierujemy do salonu. Stanął tu stół z krzesłami, jest też miejsce do relaksu na szarej sofie. Naprzeciwko mamy oryginalną ściankę telewizyjną. W niekonwencjonalny sposób połączono ze sobą horyzontalną strukturę szafki z pionowym panelem, który jest wykonany z tego samego materiału co mebel (laminat Egger Dąb Kendal). Do dekoracji ściany wykorzystano płytki Opoczno w kolorze Noisy Grey. Strefa dzienna łączy się z aneksem kuchennym zaprojektowanym na wymiar przez Katarzynę Domańską z Decoroom Kitchen. Dużą liczbę szuflad i szafek na kuchenny sprzęt ukrywają fronty laminatu Egger w jasnym kolorze Taupe. 

Kafle, dokładnie takie same jak w salonie, pojawiają się także w łazience. Meble zostały tu wykonane na wymiar. W blat szafki wpuszczono minimalistyczną, prostokątną umywalkę Koło Variform. W sypialni uwagę przyciąga przede wszystkim tapeta z flamingami od Wonderwall Studio. Oprócz dużego łóżka mamy tu także pojemną szafę i dwie nocne szafki. Dodatkowe sprytne triki na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni w tej niewielkiej kawalerce? Zastosowanie kanałowych grzejników, które nie zabierają miejsca na ścianie.