Joanna Kulig zagrała w kolejnej zagranicznej produkcji

W sieci nadal można znaleźć nagranie, na którym 16-letnia Joanna Kulig urzeka jury „Szansy na Sukces” piosenką Grzegorza Turnaua. Kilka lat później słyszeliśmy ją na płycie polskiego wokalisty, a dalej... było tylko lepiej. Aktorka z powodzeniem łączyła zamiłowanie do kina i teatru z muzyką. Z czasem stało się jasne, że pisana jej jest międzynarodowa kariera. Niedawno powitano ją w gronie członków Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wcześniej wskazała zwycięzcę sekcji  Un Certain Regard na festiwalu w Cannes. Grała u boku Ethana Hawke'a i Kristin Scott Thomas w thrillerze „Kobieta z piątej dzielnicy” Pawła Pawlikowskiego. U Małgorzaty Szumowskiej pojawiła się z Juliette Binoche. A w komedii romantycznej „Miłość bez ostrzeżenia” partnerowała Anne Hathaway, Peterowi Dinklage'owi i Marisie Tomei. Śpiewała w „Idzie”, „The Eddy” i oczywiście „Zimnej Wojnie”. 

Ten ostatni tytuł polecał niedawno brytyjski aktor Callum Turner. Nominowany do Oscarów melodramat znalazł się na radarze 33-latka nie tylko ze względu na klimatyczne zdjęcia czy ujmującą ścieżkę dźwiękową. Gwiazdor serii „Fantastyczne zwierzęta”, który dopiero co trafił na nagłówki za sprawą związku z Dua Lipą, miał okazję na żywo poznać odtwórczynię głównej roli. Razem stanęli przed kamerą w trakcie zdjęć do nowego serialu Apple TV+.

„Władcy przestworzy” – nowy serial z plejadą gwiazd

„Władcy przestworzy” zapowiadają się na jeden z najgłośniejszych seriali 2024 roku. Co prawda do tej pory na platformie wylądowały zaledwie dwa odcinki, ale według widzów są one dobrą wróżbą na przyszłość. Wojenny dramat nie musiał specjalnie zabiegać o uwagę nieustannie zasypywanej nowościami publiczności. Za serialem o załodze alianckiego bombowca walczącego daleko za linią wroga kryją się znane nazwiska i przeboje sprzed lat. „Władcy przestworzy” są ekranizacją książki Donalda L. Millera. Stanowią domknięcie trylogii, w skład której wchodzą kultowe „Kompania braci” i „Pacyfik”. Za produkcję odpowiadają Steven Spielberg i Tom Hanks. Scenariusz napisał John Orloff („Kompania braci”). Za kamerą znaleźli się m.in. Cary Joji Fukunaga („Detektyw”, „Nie czas umierać”, „Maniac”), Anna Boden („Kapitan Marvel”, „Mrs. America”), Dee Rees („Mudbound”) i Timothy Van Patten („Gra o tron”, „Rzym”, „Rodzina Soprano”). A w tytułowych lotników wcielili się Callum Turner, Edward Ashley, Anthony Boyle, Barry Keoghan czy Austin Butler, który przed startem zdjęć musiał pozbyć się słynnego akcentu Elvisa

Drugoplanową rolę dostała też Joanna Kulig. Polska aktorka wystąpiła jako Paulina, pracownica londyńskiej ambasady, która straciła męża w trakcie walk. Choć jest „mocno straumatyzowana” daje szansę majorowi Johnowi Eganowi. „Ta relacja jest trudna, bo wpisana jest w II wojnę światową, gdy ludzie czuli nieustanny lęk przed śmiercią” – opisała ekranowy romans. Na seans zaprosiła na Instagramie, publikując scenę pocałunku bohaterów. „Moja rola nie jest duża – muszę to podkreślić, żeby nikt później nie był rozczarowany tym, co  zobaczy. Zależało mi, by spotkać się na planie z Carym Fukanagą, którego bardzo cenię” - mówiła w rozmowie z PAP. Najwyraźniej Amerykanin też chciał pracować z Polką, bo angaż zaproponował już po 15-minutowej rozmowie o kinie.

Czy „Kompanii braci” staną się klasyką telewizji na miarę  „Kompanii braci”? Recenzje są obiecujące, ale wszystko rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach. Serial można oglądać na Apple TV+. Trzeci odcinek zadebiutuje już w piątek.