Czy coś wam mówi Jelena Noura, Adam Wiles, Eleanor Nancy Gow, czy Peter Hernandez? Nie? A przecież takie dane widnieją w dokumentach Gigi Hadid, Calvina Harrisa, Elle MacPherson i Bruno Marsa! Gwiazdy często zmieniają nazwiska i imiona na takie, które oryginalnie brzmią lub są łatwe do zapamiętania przez szeroką publikę. Powody są bardzo różne. Jedni chcą wyróżnić się z tłumu, inni – tak jak Nicolas Cage, ekhm, Coppola – odciąć od powszechnie znanej rodziny i pracować na własny rachunek. Niekiedy wymieniają pierwsze imię z drugim kolejnością, skracają nazwisko rodowe albo zapożyczają je od swoich przodków, a nawet wymyślają całkiem nowe. To praktyka powszechnie stosowana już w Złotej Erze Hollywood. Nieobca jest także osobistościom polskiej estrady. 

Prawdziwe imiona gwiazd. Emma Stone to w rzeczywistości Emily?

Ostatnio głośno było o wyznaniu Emmy Stone. Choć dla najwierniejszych fanów aktorki z pewnością nie była to tajemnica, gwiazda znienacka przypomniała o swoich poprawnych personaliach, czyli Emily Jean Stone. W rozmowie z The Hollywood Reporter wyjaśniła, że na początku kariery postanowiła działać pod pseudonimem, ponieważ w SAG-AFTRA zrzeszona była już jedna Emily Stone. Aby uniknąć ewentualnych pomyłek, przyjęła imię Emma. Po czasie doszła do wniosku, że była to pomyłka i poprosiła najbliższych współpracowników o respektowanie jej właściwego imienia. „Kilka lat temu wpadłam w panikę i pomyślałam, że nie mogę już tak dłużej. Poprosiłam, żeby zaczęto mówić do mnie Emily” – tłumaczyła zdobywczyni Oscara za rolę w „Biednych istotach”. Dodała, że Nathan Fielder z serialu „The Curse” zaczął zwracać się do niej zdrobnieniem „Em”, co w jej odczuciu załatwia drażliwą sprawę. 

Kto jeszcze popełnił błąd nowicjusza i niefrasobliwie pozwolił, aby przylgnęło do niego wymyślone na potrzeby show-biznesu miano? A kto całkiem świadomie podjął decyzję o pozbyciu się nielubianego imienia lub nazwiska i jak na skrzydłach popędził do urzędu stanu cywilnego? Lista sław, które po przyjściu na świat nazywały się zupełnie inaczej, jest naprawdę pokaźna. Oto wybrane z nich.