Horoskop tygodniowy 2020. Czego się spodziewać w trakcie retrogradacji?

Baran

Twój patron Mars sprawia, że w życiu niesie cię ognista energia. To on motywuje cię do podejmowania ryzyka i bycia odważną w swoich poczynaniach. Jednak w najbliższych dniach twoja uwaga bardziej skupi się na bliskich niż samej sobie. Słońce w Raku teraz przebywa w twojej strefie domu, co uwrażliwi cię na problemy przyjaciół i rodziny. Bądź silnym ramieniem dla potrzebujących. Otwórz swoje serce na relacje, w których jesteś. Praca na rzecz innych jest zadaniem, jakie powinnaś odrobić w tym tygodniu. 

Byk

Otwórz swój umysł na prawdy, które są sprzeczne z twoimi poglądami. Możliwe, że wierzysz w coś, co tylko pozornie wydaje się faktem. Kiedy spojrzysz na tę kwestię z innej perspektywy, odkryjesz, że znasz tylko połowę historii. Jeden nowy wątek może zmienić wszystko. Tkwienie w swoich poglądach jest pójściem na łatwiznę. Czasami musisz pozwolić prawdzie dojść do głosu. Nawet jeśli twój świat na chwilę się zawali. Niedzielne zaćmienie Księżyca w Koziorożcu da ci siłę, by zmierzyć się ze słabościami. 

Bliźnięta

Pozorna życzliwość innych ludzi sprawia, że za bardzo polegasz na cudzych działaniach. Później spotyka cię rozczarowanie. Czas zrobić coś samodzielnie, bez czekania na czyny drugiej osoby. Twój wkład będzie wymagać wiele godzin pracy, ale jest niezbędny w procesie ewolucji, która teraz zachodzi w twoim wnętrzu. Bądź z siebie dumna. Zaćmienie Księżyca w Koziorożcu w ten weekend popchnie cię do zrobienia kroków w kierunku czegoś zupełnie nowego. 

Rak

Przygotuj się na chwilowy dyskomfort. Teraz jedną nogą stoisz w przeszłości, a drugą już wchodzisz w nowy rozdział. Jednak po drodze wydarzy się coś, przez co jeszcze raz stracisz równowagę. Ta sytuacja skłoni cię do ponownego nauczenia się, jak żyć w nowy sposób. Będzie niewygodnie i inaczej niż zwykle, ale w głębi duszy wiesz, że tego potrzebujesz. Okaże się, że twój lęk przed stratą był zupełnie nieuzasadniony. 

Najpoważniejsze retrogradacje planet w roku 2020 >>

 

Lew

Wszystkie twoje decyzje mają konsekwencje. Pora zmierzyć się z wadami twojego charakteru, które hamują wydobywanie z ciebie tego, co najlepsze. Zacznij odmawiać swoim pokusom. Zamiast pakować się w kolejne tarapaty, oddaj się życiu w błogiej rutynie. Dzięki spokojowi i samodyscyplinie wkrótce znajdziesz się tam, gdzie chcesz być. Pierwszy krok bywa najtrudniejszy. Twoje życie na chwilę stanie w płomieniach, byś nareszcie mogła je uporządkować. 

Panna

Czy czujesz, że żyjesz pełnią życia? Jeśli to pytanie sprawia ci trudność, powinnaś stawić czoła swoim barierom. Zastanów się, co blokuje twój potencjał lub w czym kryje się twoja definicja szczęścia. Przypomnij sobie pasje, o których zapomniałaś. Może to właśnie w nich drzemie odpowiedź? Nadszedł czas, by skoczyć na głęboką wodę i uczynić swoje życie bardziej ekscytującym. Połączenie Słońca z Merkurym oraz Uranem, jakie świeci nad tobą w tym tygodniu, korzystnie wpłynie na twoją kreatywność. 

Waga

Naucz się czerpać przyjemność z uziemienia. Stwórz swój własny zakątek świata, w którym znajdujesz czas na relaks. Otocz się ludźmi, z jakimi możesz czuć się komfortowo w ciszy. Pora uprościć swoją dotychczasową definicję towarzyskości. Poszukaj szczęścia tam, gdzie twoje serce czuje się najbardziej komfortowo. Sezon Raka kieruje siły Wag na dom. To właśnie w sferze miłości, rodziny i przyjaciół powinno dokonać się pełne oczyszczenie. 

Skorpion

Masz w głowie wiele scenariuszy na to, jak wkrótce potoczy się twoje życie. Zamiast zastanawiać się "co by było, gdyby", wyjdź ze swojej głowy i wykonaj realne działania. Tylko w ten sposób dowiesz się, czy twoja wizja znajduje pokrycie w rzeczywistości. Skup się na szukaniu prawdy w temacie, na jakim najbardziej ci zależy. Zdobądź się na szczerą rozmowę z osobami, które w przyszłości chcesz trzymać blisko serca. Może się okazać, że twoje marzenie ma wielką szansę na to, żeby się spełnić. 

 

Strzelec

Poczynasz kroki w kierunku budowania czegoś, co przyniesie rezultaty w przyszłości. Chociaż dzieje się to bardzo powoli, po drodze uczysz się, dlaczego twój wysiłek jest tego wart. Pozbądź się negatywnych przekonań o sobie samej, które blokują twoje poczucie szczęścia. Nie pozwól, by przeszłość definiowała osobę, jaką jesteś teraz. Połączenie Plutona z Jowiszem w tym tygodniu poprosi cię o to, byś postawiła granice innym ludziom. Szczególnie jeśli chodzi o sprawy finansowe ograniczające twoją wolność. 

Koziorożec

Czas dowiedzieć się, kim byłaś, kim jesteś i kim stajesz się teraz. Możliwe, że za bardzo polegałaś na tym, czego oczekiwał od ciebie ktoś inny. Lepiej uwierz w swój głos krzyczący z wewnątrz. Zaufaj instynktom. Nadszedł czas, aby nie brać pod uwagę żadnej innej opinii poza twoją własną. Zaćmienie Księżyca w twoim znaku obdarzy cię wieloma pomysłami na siebie. Skorzystaj z siły tego tygodnia, by odbudować swoje dobre imię. 

Wodnik

Koncentrujesz się tak bardzo na tym, co możesz zrobić dla świata wokół ciebie, że zaniedbałaś swoją sferę duchową. Pustka odczuwana wewnątrz nie zostanie wypełniona przez sukces materialny. Być może nadszedł czas, aby odejść od swoich zobowiązań wobec innych i zaangażować się w swoje prawdziwe "ja". Dopóki nie naładujesz swojej siły wewnątrz, nie będziesz w stanie pomóc reszcie ludzkości. 

Ryby

Zamiast ciągle skupiać się na swoich wewnętrznych problemach, pomyśl o potrzebach swoich bliskich. Przestań zastanawiać się, czy wszyscy cię kochają. Pora byś ty sama dała innym dowody swojej miłości. Postaraj się lepiej okazywać uczucia. Niech będzie to bezinteresowny akt. Dopóki wymagasz, nie dając nic od siebie, nie otrzymasz tego, na czym ci zależy. Dodatkowo zaćmienie Księżyca w ten weekend obudzi w tobie chęć przebywania z ludźmi. Wykorzystaj ten czas najrozsądniej, jak potrafisz.