Retrogradacja Merkurego - czemu sprzyja, a co rujnuje?

1.  Nie wyżywaj się w wiadomościach tekstowych

Merkury to planeta komunikacji. Z tego powodu, jego ruch wsteczny zamiast łączności, przynosi liczne nieporozumienia. Może wywołać frustrację i problemy z wyrażaniem emocji. Sprawia, że łatwo wdajemy się w kłótnie pod wpływem gorszego nastroju. Retrogradacja Merkurego swoją groźną nazwą zapowiada nadchodzące dramaty. Możesz odnieść wrażenie, że twoje palce wręcz nie mogą się powstrzymać przed napisaniem ciętej riposty. Miej na uwadze, że skutki takiej akcji tym razem będą długotrwałe. Nie wspomniawszy o tym, że ruch wsteczny Merkurego lubi wcisnąć "wyślij" w niewłaściwym czasie, lub, co gorsza, w rozmowie z kimś innym. Zamiast działać impulsywnie, oderwij swoje myśli od złej sytuacji i poświęć się relaksującym czynnościom. Nawet jeśli bycie ostoją zen nie leży w twojej naturze, teraz warto podszkolić się w tej sztuce. 

2. Nie inwestuj w technologię

Największym błędem, jaki możesz popełnić w trakcie retrogradacji, jest zakup sprzętu elektronicznego. To nie żart. Merkury rządzi wszystkim, co działa za pomocą ruchomych części i technologii. Komputery, telefony, samochody - dopóki trwa ruch wsteczny, lepiej wstrzymać się z zakupem jakichkolwiek urządzeń. Grozi im popsucie się w krótkim czasie, czym spowodują dziurę w twoim budżecie. Jeśli już zaczęłaś dokonywać inwestycji i nie jesteś w stanie cofnąć transakcji, upewnij się trzykrotnie, że wszystko działa. Bez wątpienia powinnaś zachować paragon. 

3. Nie zaczynaj nowych projektów

Cykle retrogradacji planet służą ponownemu przyjrzeniu się przeszłości. Teraz warto wyciągnąć lekcję z przebytych doświadczeń i ponownie ocenić swoją sytuację. To czas na retrospekcję, głębokie przemyślenia lub dokończenie rozpoczętych już projektów. Nawet jeśli umierasz z ekscytacji nad wcieleniem w życie swoich wielkich planów, ruch wsteczny Merkurego temu nie służy. Zamiast oficjalnie uruchamiać swój biznes lub ogłaszać się z czymś w mediach społecznościowych, poświęć retrogradację na sprawdzenie, czy ta rzecz jest gotowa, by przedstawić ją światu. Możliwe, że twój kiełkujący projekt nadal potrzebuje udoskonalenia. Zanim zdecydujesz się na wielką premierę, potrójnie sprawdź, czy wszystko jest tip-top. 

4. Nie rób drogich zakupów

Retrogradacja Merkurego odbiera rozsądek. Rzuca cień na podejmowane decyzje i wywołuje poczucie melancholii, które próbujemy zaleczyć na zakupach. Niestety, spędzanie pieniędzy pod jej wpływem to kolejna rzecz, jakiej trzeba się wystrzegać. Wydawanie swojej wypłaty na ubrania, buty, torebki czy luksusowe dodatki do domu, będą inwestycją do pożałowania. Lepiej przeczekać, aż ruch wsteczny się skończy, zanim wykona się odpowiedzialny zakup. Dzięki temu zyskasz pewność, że to, co kupujesz, jest ci potrzebne i zostanie z tobą przez kolejne lata. Nie ulegaj trendom, stresowi czy impulsom, które wprowadzają twoją kartę w ruch.

5. Nie przyjmuj czegoś za fakt bez potwierdzenia

Doszła do ciebie szokująca informacja? Zanim poślesz ją w eter, upewnij się proszę, czy masz do czynienia z fałszem, czy prawdą. Żyjemy w czasach, w których nowinki rozprzestrzeniają się z prędkością światła, i to na masową skalę. Jeden post na Instagramie może diametralnie zmienić nasze podejście do znanej osoby lub sytuacji. Retrogradacja wymaga, żebyś zdemaskowała kłamstwo i doszukała się autentyczności. W tej fazie powinnaś być czujniejsza niż zwykle. Sprawdzać fakty, od zasłyszanych plotek po artykuły przeczytane w prasie. Nie zakładaj, że wszystko, w co uwierzysz, jest faktem. Gdy przeczekasz burzę, twój umysł się rozjaśni i wskaże ci właściwe odpowiedzi.

Retrogradacja Merkurego w Raku - horoskop >>