Kwiecień przynosi jedno z największych wydarzeń kosmicznych 2024 roku. Będzie nim całkowite zaćmienie Słońca oraz rzadki tranzyt Jowisza i Urana. Cała ta energia przywoła wydarzenia zmieniające życie. Wszechświat poprowadzi nas w nowych kierunkach. Pod koniec miesiąca możemy być zupełnie innymi osobami niż teraz. Przyjrzyjmy się więc nadchodzącym kluczowym wydarzeniom.

1 kwietnia: retrogradacja Merkurego w Baranie

Merkury to planeta, która rządzi komunikacją, podróżami, technologią i naszymi procesami myślowymi. Jednak gdy wchodzi w retrogradację, te obszary zostają zakłócone. Ostrzegamy, by w kwietniu nie podpisywać umów, nie rezerwować podróży ani nie kupować sprzętu elektronicznego. Lepiej zachować ostrożność w tym, co mówimy i publikujemy w Internecie. Plusy? Merkury w retrogradacji wyostrza intuicję. Pozwala ponownie rozważyć to, co mogliśmy przeoczyć za pierwszym razem. Jeśli istnieją projekty z przeszłości, które warto wznowić, retrogradacja Merkurego pomoże nam podjąć właściwe działania. 

3 kwietnia: Wenus w koniunkcji z Neptunem w Rybach

Romantyczna Wenus w tym miesiącu będzie współpracuje z kreatywnym Neptunem. Oto piękny przepływ zmysłowej energii. Pomoże nam zanurzyć się w tym, co sprawia nam największą przyjemność. Wniesie do naszego życia więcej twórczych inspiracji.

5 kwietnia: Wenus w Baranie

Wenus, planeta miłości i związków, wkroczy w ognisty znak Barana. Możemy mieć ochotę rozpocząć coś nowego lub odważyć się na ekscytujący krok. Działania zostaną napędzone pasją. Warto skierować tę energię na samorozwój i relacje.

8 kwietnia: zaćmienie Słońca w Baranie

Całkowite zaćmienie Słońca w Baranie to jedno z najpotężniejszych kosmicznych wydarzeń roku. To zjawisko będzie widoczne w Ameryce Północnej i Środkowej. Przyniesie zmiany oraz transformację. Otworzy przed nami nowe ścieżki, pojednując nas z naszą prawdą. Zaćmienia Słońca zwykle wskazują na to, czego naprawdę chcemy. Oto potężny portal do pracy z manifestacjami. Ponownie ustal swoje zamiary na przyszłość. 

9-11 kwietnia: koniunkcja Marsa z Saturnem w Rybach

Mars i Saturn spotkają się w znaku Ryb. Choć ta energia osiągnie szczyt w dniach 9-11 kwietnia, odczujemy jej narastanie co najmniej tydzień wcześniej. Ten tranzyt powoduje bojowe nastawienie. Mars dodaje oliwy do ognia, a Saturn wydobywa na powierzchnię potencjalnie niestabilne sytuacje. Nasze granice zostaną przekroczone. Będziemy musieli zdobyć się na asertywność lub odpuszczenie. 

12 kwietnia: koniunkcja Słońca z Merkurym

Wsteczny Merkury w koniunkcji ze Słońcem to jeden z najpotężniejszych dni w kwietniu. W tym momencie możemy aktywować nowy sposób myślenia i widzenia rzeczy. Jeśli czuliśmy zamglenie lub dezorientację w związku z jakąś sytuacją, z dnia na dzień wszystko stanie się jasne. Powracające sprawy z przeszłości wydadzą się łatwiejsze do opanowania.

19 kwietnia: sezon Byka

Słońce przejdzie z ognistego, namiętnego Barana do metodycznego i opiekuńczego Byka. Zapragniemy się uziemić w swojej codziennej rutynie. To świetny czas, aby skupić się na zapewnieniu stabilności oraz bezpieczeństwa w swoim życiu. Zaczniemy regenerować się po burzliwych przejściach sezonu zaćmień. 

21 kwietnia: koniunkcja Jowisza z Uranem

Oto jedno z najrzadszych kosmicznych zestawień, jakie odczujemy w tym roku. Jowisz i Uran spotykają się co 12-14 lat, jednak w Byku jest to pierwszy raz od ponad stulecia. Poczujemy w sobie rosnące pragnienie większej wolności. W skali światowej doświadczymy rewolucji na rynku technologii. Wykonamy krok w przyszłość, który może mieć wiele wspólnego z finansami. Uran niesie radykalną, spontaniczną i niestabilną energię. Gdy staje się aktywny, dochodzi do trzęsień ziemi lub niespotykanych zmian pogodowych.

21 kwietnia: kwadrat Słońca i Plutona

Słońce w Byku spotka się z Plutonem w Wodniku, zapraszając nas do podjęcia wyzwania. Możemy poczuć presję lub mierzyć się z wieloma trudnościami. Transformacja i zmiany będą jedyną drogą naprzód.

23 kwietnia: pełnia Księżyca w Skorpionie

Po zaćmieniach czeka nas pełnia w Skorpionie związana z głęboką przemianą. Prawdopodobnie znajdziemy się w zupełnie innym miejscu niż cztery tygodnie temu. Zaczniemy postrzegać sprawy inaczej lub zdobędziemy się na podjęcie decyzji. Pełnia Księżyca w Skorpionie to bardzo wrażliwy czas wzmacniający połączenie z intuicją. 

25 kwietnia: Merkury wychodzi z retrogradacji

Merkury zakończy swoją retrogradację, lecz do 15 maja będziemy odczuwać wpływy jego cienia. Dnia 23 kwietnia bądźmy otwarci na wszelkie wiadomości i wskazówki, które otrzymamy od innych. 

28 kwietnia: koniunkcja Marsa z Neptunem w Rybach

Oto połączenie napędzające pasję i marzenia. Zrozumiemy, co nas motywuje. Zechcemy robić rzeczy sprawiające nam radość. Mars i Neptun mogą jednak wywołać chęć ucieczki od rzeczywistości. W tym czasie warto zadbać o swoje ciało oraz ogólne samopoczucie. 

29 kwietnia: Wenus w Byku

Wenus zagości w swoim ukochanym znaku Byka. W nim wyrazi swój pełen potencjał. Sprawi, że poczujemy się komfortowo w swojej skórze i otoczeniu. To dobry moment na zakup przytulnych dodatków do domu. Wenus w Byku to także świetny czas na planowanie wizyt kosmetycznych. Pogłęb swoją miłość do samej siebie. 

30 kwietnia: Mars w Baranie

Mars wkroczy w swój dominujący znak Barana, posyłając w naszą stronę fale namiętnej energii. Poczujemy się bardziej zmotywowani i pewni siebie, aby stawić czoła wszystkiemu, co przyniósł ten miesiąc.