Ranking najczęstszych rozwodników, od najbardziej niestałego po najwierniejszego małżonka:

1. Koziorożec

Koziorożce są znane ze swojej uczciwości i oddania w związku. Długo poszukują drugiej połówki, z którą stworzą poważną relację. Jednak zaskakująco to właśnie osoby spod tego znaku są najczęstszymi rozwodnikami. Dlaczego? Bo wyjątkowo troszczą się o siebie i nie pozwalają źle się traktować. Mają niską tolerancję wobec każdego, kto ma odmienny punkt widzenia. Nie potrafią wejść w skórę partnera, żeby poznać motywy jego zachowania lub otworzyć się na inny światopogląd. Tylko wielka wyrozumiałość uchroni je przed rozpadem małżeństwa. Ale czy potrafią się na nią zdobyć?

2. Wodnik

Wodnik to astrologiczny roz-wodnik. Partnerzy spod tego znaku mają silne poczucie niezależności i miewają bardzo zmienne zachowania. W końcu rządzi nimi żywioł powietrza, hulający niczym wiatr, we wszystkie strony świata. Te cechy czynią z nich ciekawych przyjaciół, którzy potrafią przeżyć swoje życie jak Piotruś Pan. Niestety, rzadko kiedy sprawdzają się w relacjach mających przetrwać "do grobowej deski". Ich osobowość potrafi być wyczerpująca. Przed rozwodem uratują je tylko kompromisy zawarte pomiędzy dwoma stronami. Wodnik potrzebuje partnera z równie otwartym umysłem. 

3. Panna

Panny są niezwykle czarujące. Przyciągają innych swoją silną osobowością, zaradnością i ogromną wiedzą na każdy temat. Potrafią wydobyć ze swojego partnera jego najlepsze cechy osobowości. Są motywatorami, którzy pomagają osiągnąć cele i zawsze myślą o wspólnej przyszłości. Co stawia ich na trzecim miejscu pośród rozwodników? Cóż, one nie znoszą, gdy sprawy idą niezgodnie z planem. Potrafią być władcze i kontrolujące. Próbują zdominować swojego małżonka. Biorą rozwód, gdy druga strona nie potrafi spełnić ich życiowych oczekiwań. Tylko pasywna postawa kochanka może sprawić, że będą lojalnymi partnerami. 

4. Strzelec

Strzelce to urodzeni podróżnicy, dla których małżeństwo i ciąża są ostatnie na liście rzeczy do zrobienia. O ile kiedykolwiek spróbują je odhaczyć. Ślub zazwyczaj zawierają spontanicznie. Dla nich składanie przysięgi w Las Vegas, z nieznajomym poznanym kilka godzin wcześniej, jest wielce prawdopodobnym scenariuszem. Jeśli wchodzą w stały związek, chcą być z osobą, z jaką będą nieskończenie przeżywać przygody. Popadnięcie w rutynę i brak fajerwerków doprowadzi ich relację do poważnych problemów. Do tego brakuje im cierpliwości oraz umiejętności przechodzenia na kompromis. Żeby przetrwać w małżeństwie, muszą zrozumieć, że życie nie polega wyłącznie na zabawie.

Znaki zodiaku skłonne do zdrady >>

 

5. Skorpion

Skorpiony są niezwykle namiętne i szukają kochanków, którzy mają głębię. Chcą być z kimś, kto będzie nieustannie je doceniać. Same dają z siebie wszystko, więc oczekują, że ich partner podaruje im w zamian jeszcze więcej. Ktokolwiek zaznał ich wielkiej miłości, ten nigdy do końca się z niej nie wyleczy. Niestety, Skorpiony doprowadzają do rozpadu małżeństwa z powodu swojej dzikiej zazdrości. Jeśli nie otrzymają pełnego oddania, dowodów wierności oraz czci, jaką obdarza się bogów, przeprowadzą partnera przez piekielny rozwód. Lepiej nie igrać z uczuciami tego znaku. 

6. Baran 

Baran rozpala ogień w małżeństwie. Jest niezwykle namiętny, żądny przygód i zawsze ciekawy świata. Związek z nim może przetrwać całe życie, bo ten znak nie pozwoli sobie na rutynę. Pytanie, czy druga połówka podoła jego trudnej osobowości? Astrologiczni rogacze mają temperament, który może doprowadzać innych do szaleństwa. Brak im stabilności emocjonalnej, toteż często podejmują impulsywne działania. Potrafią mocno zranić czynami i słowami, gdy sprowokuje się je w trakcie kłótni. Nie potrafią przegrywać. Tylko ktoś, kto potrafi okiełznać ich energię, ma szansę stworzyć z nimi udane małżeństwo. 

7. Bliźnięta

Bliźnięta posiadają dwie strony osobowości. Są niesamowicie inteligentne, zabawne oraz żądne przygód, dzięki czemu życie z nimi nigdy się nie nudzi. Jednak miewają gorsze dni (a nawet tygodnie i miesiące), kiedy zamieniają się w ponurych kochanków niepotrafiących podjąć żadnej decyzji. Żeby wytrzymać w małżeństwie z tym znakiem, trzeba pokochać jego dwie twarze. Delikatność, czułość i troska o rodzinę to dobre cechy Bliźniąt, które potrafią przezwyciężyć ich mrok. Jako że rządzi nimi Merkury, nie mają problemów z komunikowaniem swoich potrzeb w związku. O ile nie kieruje nimi fałsz, tak bardzo typowy dla rozwodników spod tego znaku zodiaku. 

8. Waga

Wagi chcą przeżyć swoje życie sprawiedliwie. Od partnera wymagają uczciwości ponad wszystko. Wierzą, że gdy dają komuś miłość i szacunek, powinny w zamian otrzymać to samo. Starają się stworzyć harmonijny związek, toteż często unikają kłótni z partnerem. Zamiast wyrzucić z siebie to, co myślą, zbyt długo kumulują emocje w środku. A to po jakimś czasie prowadzi do wybuchu, który może mieć katastrofalne skutki. Poza tym Waga zawsze musi czuć, że dla swojej połówki jest priorytetem. W przeciwnym razie zacznie szukać atencji gdzie indziej. Jej zdrada z pewnością zrujnuje małżeństwo. 

 

9. Lew

Lwy są uparte i mają silną wolę, na którą niełatwo wpłynąć. Jednak ich lojalność, honorowość oraz hojność czyni ich małżonkami na medal. One zrobią wszystko dla swojego kochanka. Zawsze będą walczyć o swoją rodzinę. Lubią dawać dowody swojej miłości. Chociaż ich dzika namiętność niekiedy potrafi doprowadzić do kłótni, szybko łagodzą konflikty w sypialni. Biorą rozwód dopiero gdy widzą, że partner nadużywa ich zaufania. Szybko zdystansują się do osoby traktującej je bez należytego szacunku.

10. Rak

Empatyczne i lojalne Raki są znakiem zodiaku stworzonym do małżeństwa. Bardzo troszczą się o swoją rodzinę oraz wszystkie sprawy związane z domem. Z łatwością godzą codzienne obowiązki z życiem w małżeństwie czy rodzicielstwem. Jedynym, co może zagrozić ich relacji, są chwiejne nastroje i tendencje do manipulacji. Łatwo je zranić, a każda skaza na sercu Raka zostaje popamiętana na długo. Kiedy emocje biorą górę, nie potrafią kierować się rozumem. Żyją w przeszłości, przez co rozpamiętują dawne niesnaski i eks kochanków swojego aktualnego partnera. Uszczypliwość, zazdrość lub tworzenie dystansu stanowią zapalnik do wzięcia rozwodu. 

11. Byk

Byki kochają stan uziemienia. Małżeństwo to dla nich naturalna kolej rzeczy. Są bez wątpienia najbardziej wygodnym znakiem zodiaku, więc kiedy raz złożą przysięgę, to z myślą, że robią to na całe życie. Chcą żyć w długiej i szczęśliwej relacji, w której będą obdarzać kochanka całą swoją namiętnością. Można na nich polegać bez obaw, że zmalują coś za naszymi plecami. O ile partner zaspokoi ich wszystkie zmysłowe pragnienia. Ten znak zodiaku nie jest dobry dla wszystkich. Źle dobrany w parę, stanie się złośliwy, uparty i skomplikowany. Powinien być z kimś, kto ma podobny temperament oraz nie wprowadza w życie wielkich zmian.

12. Ryby

Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb wiedzą, jak płynąć z prądem. Ta elastyczność, połączona z wysoce rozwiniętym współczuciem i empatią, czyni z nich doskonałych małżonków. Kochają bujać w obłokach, dzięki czemu tworzą niezliczone, romantyczne scenariusze. Później chętnie wcielają je w życie, czym nadają uroku swoim relacjom. Zawsze wyciągają pomocną dłoń, bo szczęście kochanka jest dla nich równie ważne, co ich własne. Ślub traktują jak akt połączenia się z kimś na całe życie. Gdy składają przysięgę, są gotowe na wszystko. Rozwód biorą dopiero gdy druga strona nikczemnie wykorzysta dobrą naturę Ryb.

Te znaki zodiaku do siebie nie pasują >>