Każdy znak zodiaku reprezentuje jeden z czterech żywiołów - Ogień, Ziemia, Powietrze i Woda. Przykładowo, żywioł Ognia to np. Baran i Strzelec, a Powietrza – Bliźnięta i Wodnik. Znaki pochodzące z jednego żywiołu są do siebie najbardziej podobne, a co za tym idzie powinny się najlepiej rozumieć. Istnieją jednak połączenia, które według astrologii są skazane na porażkę albo będą wymagały ciężkiej pracy nad charakterem potencjalnego partnera.

Pamiętajcie, że każdy pisze własną historię, więc astrologię należy potraktować z lekkim przymrużeniem oka. Oto znaki zodiaku, które według horoskopu partnerskiego do siebie nie pasują:

Strzelec i Koziorożec

Te znaki zodiaku różnią się od siebie osobowością i wartościami, jakimi kierują się w życiu. Koziorożec twardo stąpa po ziemi, jest realistą i tytanem pracy. Z kolei Strzelec, buja w obłokach, jest impulsywny i ciekawski. Żywiołowy Strzelec będzie zawsze poskramiany przez rozważnego Koziorożca. Z czasem osoby spod tych znaków mogą zacząć się wzajemnie irytować... 

Lew i Panna

Te dwa znaki są często postrzegane jako totalne przeciwieństwa. I słusznie. Panna to z natury osoba oszczędna, praktyczna i ostrożna. Nie lubi podejmować nieprzemyślanych decyzji. Z kolei Lew jest urodzonym liderem i ma wybujałe ego. Bywa rozrzutny i kochliwy. Niestety te znaki różnią się od siebie pod każdym względem. Zwłaszcza jeśli chodzi o podejście do miłości i wizję wspólnej przyszłości. Trudno będzie im znaleźć wspólny język...

Baran i Skorpion

To jedna z najbardziej niedobranych par według astrologii. Jeśli wierzyć gwiazdom, relacja Barana ze Skorpionem nie powinna trwać długo. Na początku jest gorąco, ale płomień tej namiętności szybko się wypala. Baran to urodzony przywódca, a Skorpion nie lubi się podporządkowywać. Łatwo wdają się w kłótnie, więc drobna sprzeczka może wywołać prawdziwą burzę.