W astrologii istnieje 12 znaków zodiaku kierowanych przez żywioły natury. Te siły znacząco wpływają na charakter czy upodobania, z jakimi się rodzimy. Rozgraniczamy je na cztery grupy, do których należy woda, ziemia, powietrze i ogień. Zaczynając od Barana, pierwszego znaku ognia, zodiak przechodzi następnie przez znak ziemi (Byka), znak powietrza (Bliźnięta), a potem znak wody (Raka), powtarzając tę kolejność aż do Ryb, znajdujących się na końcu horoskopu. W myśl tej zasady rozróżniamy trzy znaki ognia, trzy znaki ziemi, trzy znaki wody oraz powietrza.

Kompatybilność pomiędzy znakami jest taka sama, jak w naturze. Powietrze wznieca ogień, podczas gdy ziemia doskonale uzupełnia się z wodą, niczym rośliny i deszcz. Niestety, ten sam żywioł ugasza płomień, co w związku pomiędzy Rybami a Lwem może oznaczać szybkie wypalenie. Z kolei osoby spod różnych znaków, ale kierowane tym samym żywiołem, tworzą ze sobą połączenie bratnich dusz. Cała ta wiedza jest kolejnym sposobem, by prześwietlić swoje szanse na prawdziwą miłość. Sprawdź, gdzie zmierza twoja relacja.

Ogień: Baran, Lew, Strzelec

Woda: Rak, Skorpion, Ryby

Ziemia: Byk, Panna, Koziorożec

Powietrze: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą >>

Ogień + Ogień

Ta kombinacja jest łatwopalna i niemal zawsze przeradza się w płomienny romans. Wielka pasja łącząca osoby spod znaku ognia gwarantuje również ogniste kłótnie. To związek dwóch silnych osobowości, ponad wszystko ceniących swoje własne ego. Nigdy nie odpuszczą i są uparte, jednak nie kieruje nimi złośliwość. Raczej mówią wprost, co mają na myśli. Oboje zasypują się najszczerszą prawdą, która w tym przypadku boli bardziej niż kłamstwa. Ognistej relacji nie grozi rutyna. Przeciwnie, jest partnerstwem bratnich dusz wiedzących, jak nieustannie się pobudzać. 

Ogień + Ziemia

Niesamowicie stabilna kombinacja. Tylko czy utrzyma się przez dłuższy czas? Ziemia potrafi ukierunkować dynamiczną naturą ognia, ale płomienny partner może zamęczyć ziemskiego na śmierć. Ci kochankowie są sobą bardzo zafascynowani. Jednak nieprzewidywalność płomienia a rutynowe, cykliczne życie Ziemi, zawsze zaważą na tej relacji. Frustracja spowoduje wiele spięć pomiędzy tymi niezwykłymi kochankami.

Ogień + Woda

Połączenie, które w naturze nie ma racji bytu. Jedyne, co łączy te żywioły, to wielka pasja i nieskończona kreatywność. Musi pojawić się wiele czynników sprzyjających miłości pomiędzy tą parą, żeby różnice nie były zbyt drastyczne. Woda gasi ogień. Tłumi jego entuzjazm. Partner wodny może być zbyt wyczerpany emocjonalnie, by dotrzymać tempa swojemu płomieniowi. Ci kochankowie mogą się od siebie wiele nauczyć, ale nie unikną nieporozumień.

Ogień + Powietrze

Ta dwójka nigdy nie wie, kiedy przestać. Powietrze rozpala ogień, co rodzi między nimi wzajemną ekscytację. Oboje "idą na żywioł" w każdej sytuacji, w jakiej się znajdują. Tworzą bardzo intensywny związek, który może ciągnąć się w nieskończoność, z licznymi rozstaniami po drodze. Kombinacja tych sił nie jest uziemiona. Oni nie potrafią zapuścić korzeni. Mogą być swoją miłością życia, ale mają nikłe szanse na bycie ze sobą do grobowej deski. Los miota nimi we wszystkie strony świata.