W astrologii istnieje 12 znaków zodiaku kierowanych przez żywioły natury. Te siły znacząco wpływają na charakter czy upodobania, z jakimi się rodzimy. Rozgraniczamy je na cztery grupy, do których należy woda, ziemia, powietrze i ogień. Zaczynając od Barana, pierwszego znaku ognia, zodiak przechodzi następnie przez znak ziemi (Byka), znak powietrza (Bliźnięta), a potem znak wody (Raka), powtarzając tę kolejność aż do Ryb, znajdujących się na końcu horoskopu. W myśl tej zasady rozróżniamy trzy znaki ognia, trzy znaki ziemi, trzy znaki wody oraz powietrza.

Kompatybilność pomiędzy znakami jest taka sama, jak w naturze. Powietrze wznieca ogień, podczas gdy ziemia doskonale uzupełnia się z wodą, niczym rośliny i deszcz. Niestety, ten sam żywioł ugasza płomień, co w związku pomiędzy Rybami a Lwem może oznaczać szybkie wypalenie. Z kolei osoby spod różnych znaków, ale kierowane tym samym żywiołem, tworzą ze sobą połączenie bratnich dusz. Cała ta wiedza jest kolejnym sposobem, by prześwietlić swoje szanse na prawdziwą miłość. Sprawdź, gdzie zmierza twoja relacja.

Ogień: Baran, Lew, Strzelec

Woda: Rak, Skorpion, Ryby

Ziemia: Byk, Panna, Koziorożec

Powietrze: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą >>

Ogień + Ogień

Ta kombinacja jest łatwopalna i niemal zawsze przeradza się w płomienny romans. Wielka pasja łącząca osoby spod znaku ognia gwarantuje również ogniste kłótnie. To związek dwóch silnych osobowości, ponad wszystko ceniących swoje własne ego. Nigdy nie odpuszczą i są uparte, jednak nie kieruje nimi złośliwość. Raczej mówią wprost, co mają na myśli. Oboje zasypują się najszczerszą prawdą, która w tym przypadku boli bardziej niż kłamstwa. Ognistej relacji nie grozi rutyna. Przeciwnie, jest partnerstwem bratnich dusz wiedzących, jak nieustannie się pobudzać. 

Ogień + Ziemia

Niesamowicie stabilna kombinacja. Tylko czy utrzyma się przez dłuższy czas? Ziemia potrafi ukierunkować dynamiczną naturą ognia, ale płomienny partner może zamęczyć ziemskiego na śmierć. Ci kochankowie są sobą bardzo zafascynowani. Jednak nieprzewidywalność płomienia a rutynowe, cykliczne życie Ziemi, zawsze zaważą na tej relacji. Frustracja spowoduje wiele spięć pomiędzy tymi niezwykłymi kochankami.

Ogień + Woda

Połączenie, które w naturze nie ma racji bytu. Jedyne, co łączy te żywioły, to wielka pasja i nieskończona kreatywność. Musi pojawić się wiele czynników sprzyjających miłości pomiędzy tą parą, żeby różnice nie były zbyt drastyczne. Woda gasi ogień. Tłumi jego entuzjazm. Partner wodny może być zbyt wyczerpany emocjonalnie, by dotrzymać tempa swojemu płomieniowi. Ci kochankowie mogą się od siebie wiele nauczyć, ale nie unikną nieporozumień.

Ogień + Powietrze

Ta dwójka nigdy nie wie, kiedy przestać. Powietrze rozpala ogień, co rodzi między nimi wzajemną ekscytację. Oboje "idą na żywioł" w każdej sytuacji, w jakiej się znajdują. Tworzą bardzo intensywny związek, który może ciągnąć się w nieskończoność, z licznymi rozstaniami po drodze. Kombinacja tych sił nie jest uziemiona. Oni nie potrafią zapuścić korzeni. Mogą być swoją miłością życia, ale mają nikłe szanse na bycie ze sobą do grobowej deski. Los miota nimi we wszystkie strony świata. 

 

Ziemia + Powietrze

W astrologii te dwa żywioły łączą praktyczność z przenikliwym intelektem. Zrodzony nich związek ma szansę działać, kiedy obaj partnerzy nauczą się jak pracować w zespole. Jeśli relacja będzie produktywna, może stać się wzorem do naśladowania. Lecz kiedy partner kierowany wiatrem zacznie krytykować każde poczynanie znaku ziemskiego, doprowadzi tę miłość do finału. Powietrze zacznie być sfrustrowane naturalnie wolnym tempem Ziemi.

Ziemia + Ziemia

Ta dwójka wie, jak kochać harmonijnie i wspólnie tworzyć komfortowy dom. Dobrze znają swoje potrzeby. Nie będą prowokować w sobie złych zachowań. Oboje rozwijają swoją relację w tempie, które najbardziej im odpowiada. Nie znoszą pośpiechu. Działają na siebie uspokajająco, budząc wzajemne poczucie bezpieczeństwa. Problemy pojawią się dopiero, kiedy jeden z partnerów jest pesymistyczny. Wtedy w ich związku pojawi się niepokój mogący zaważyć na przyszłym, wspólnym scenariuszu na życie. 

Ziemia + Woda

Oto połączenie żywiołów, które nie mogą bez siebie żyć. Woda uzupełnia i nawadnia ziemię, przyczyniając się do jej wzrostu. Z kolei ziemia kieruje wodą, nadając jej właściwy tor.  Razem tworzą zrównoważone partnerstwo. To może być bardzo kreatywne połączenie opierające się na pracy zespołowej. Zgodność między nimi sugeruje, że są dla siebie dobrzy i czują się swobodnie w swoim towarzystwie. Tylko chaos wywołany przez inny żywioł (osobę trzecią) może zaważyć na ich relacji.

 

Woda + Woda

Dwie krople wody mogą stworzyć bardzo udany związek lub, przeciwnie, nieudaną kombinację. W astrologii ten żywioł oznacza emocje. Partnerzy wodni albo będą wzajemnie się "podlewać" by wzrastać, albo razem spadną na dno, jeśli zaczną kąpać się w swojej negatywności. Na to, jak potoczą się ich dalsze losy, wpłynie mnóstwo zewnętrznych czynników. Z deszczu pod rynnę jest mottem ich miłości. 

Woda + Powietrze

Partner kierowany wodą lubi delikatnie płynąć w swoim rytmie. Za to powietrzny kochanek nieustannie będzie stwarzać wokół niego ruch. Tę dwójkę czekają fale emocji i kłótnie przypominające sztorm. Po chwili fascynacji może się okazać, że nie mają ze sobą żadnych cech wspólnych. Ich miłość szybko przerodzi się w niechęć. Czy zatem warto dać się wciągnąć w ten wir wrażeń?

Powietrze + Powietrze

Powietrzne dusze mogą rozmawiać bez końca przez wiele godzin, a z tych konwersacji i tak nic nie wyniknie. Nieustannie szepcą sobie czułe słówka, lecz brakuje im większej stymulacji. Nie stronią od plotek czy ironicznych uwag, które po czasie stają się męczące. Z pewnością nie będą stali w uczuciach. Najwięcej osiągną działając osobno niż przebywając w swoim towarzystwie. 

7 rodzajów związków w astrologii >>