Przypominamy, że "w tył zwrot" Merkurego to złudzenie optyczne spowodowane zwalnianiem planety. Do retrogradacji Merkurego dochodzi zwykle trzy do czterech razy w roku. Merkury jest planetą rządzącą komunikacją, zarówno międzyludzką jak i tą w podróży. W 2024 roku najbardziej uderzy w Strzelca, Koziorożca, Barana, Lwa oraz Pannę. Te znaki silnie odczują jego wpływy. Mogą się spodziewać, że ów zjawisko znacznie odmieni ich życie.

Retrogradacja Merkurego w Baranie 2024

Retrogradacja Merkurego powróci w kwietniu 2024. Jak na ironię, rozpocznie się dokładnie w Prima Aprillis, lecz wpływy jej cienia  poczujemy już 18 marca. Merkury nabroi w znaku Barana, rozpalając nas do czerwoności. Zamiast popychać do podjęcia akcji, wciśnie pauzę i wymusi reset. To zjawisko będzie dotyczyć wizerunku, reputacji oraz karmicznych lekcji. Kiedy Merkury cofa się w Baranie, wszystkie rzeczy, które robisz lub mówisz w pośpiechu, odwrócą się przeciwko Tobie. Spodziewaj się, że będziesz przepraszać za kłótnię i pozwolisz innym wyrazić swoje zdanie. Może się okazać, że pogodzisz się z wrogiem lub ponownie nawiążesz kontakt z kimś, o kim sądziłaś, że na dobre zniknął z Twojego życia.

Turbulentne zmiany rozpoczną się w marcu i potrwają aż do końca kwietnia.

Wpadki w pracy i miejscach publicznych

Zarządzasz zespołem lub jesteś jego częścią? Przygotuj się na stres w miejscach publicznych i konieczność zachowania pokerowej twarzy w niekorzystnych sytuacjach. Ważne spotkania zostaną odwołane lub przełożone, a błędne informacje dotyczące dat i godzin mogą spowodować opóźnienia. A jeśli regularnie łamiesz zasady podczas jazdy samochodem lub w innych obszarach swojego życia, zostaniesz przyłapana na gorącym uczynku. Duma i arogancja, dwie najmniej atrakcyjne cechy Barana, wpędzą Cię w kłopoty. 

Numerologia na marzec 2024 - znamy wibrację miesiąca >>

Nie czas na eksperymenty z wyglądem

Wsteczny Merkury w Baranie nie sprzyja trwałym urodowym metamorfozom. Nie podejmuj decyzji związanych z Twoją twarzą, włosami i ciałem. W przeciwnym razie zabieg będzie wymagać poprawki. Ta retrogradacja sugeruje powrót do naturalnego wyglądu, aby pokazać swoje prawdziwe oblicze, bez zbędnych dodatków. Zamiast myśleć o sobie, skierujesz uwagę na innych. Zaczniesz zwracać się do ludzi z namysłem i życzliwością, a dobroć szybko do Ciebie wróci. Po 25 marca, gdy retrogradacja wreszcie się zakończy, możesz mieć nowe spostrzeżenia na temat swojego wyglądu, przyjaźni i miłości.