Jest tak wiele rzeczy, za które można pokochać życie w samotności. Cisza, spokój lub fakt, że każdą rzecz robi się po swojemu, są jednymi z plusów. Astrologia wyróżnia 3 znaki zodiaku lubiące żyć samotnie i czerpiące z tego największe korzyści. Te dusze kochają egzystencję w pojedynkę. Czerpią radość z prowadzenia własnego domu, opiekowania się swoimi zwierzętami czy relaksowania się, gdy tylko zechcą. Nie potrzebują niczyjej obecności, by odnieść satysfakcję we własnych czterech ścianach. Nie życzą sobie dramatów, odgłosów ani awantur związanych z dzieleniem przestrzeni. Takie podejście zwykle wynika z planety rządzącej danym znakiem zodiaku. Osoby z poniższej listy cenią sobie prywatność i wolność ponad wszystko. 

BARAN

Jako znak ognia rządzony przez Marsa, a także pierwszy znak zodiaku, Baran czuje się najlepiej dziki, niezależny i wolny od zobowiązań. Powrót do pustego domu wcale nie powoduje w nim smutku. Przeciwnie, jest samowystarczalny i chętnie żyje na własnych zasadach. Na swój sposób wykonuje codzienne obowiązki. Nie znosi, gdy ktoś mówi mu, co ma robić, lub jak długo powinien spać. Gdyby miał współlokatora, szybko straciłby nerwy. Mieszkanie w pojedynkę dla Barana zwykle staje się kształcącym doświadczeniem.

BYK

Byk jest szczęśliwy, gdy mieszka sam i może decydować o wystroju swoich wnętrz. Tym znakiem rządzi Wenus, planeta luksusu oraz estetyki. Ciarki przechodzą mu po plecach na myśl o kłótni z partnerem o kolor ścian. Ceni sobie komfort swojej własnej przestrzeni i możliwość robienia, czego dusza zapragnie. W przeciwieństwie do Koziorożca czy Panny nie mających nic przeciwko dzieleniu przestrzeni, Byk decyduje się na gości tylko, gdy ma na to kaprys. Życie w pojedynkę oznacza dla niego zapadnięcie się w kanapę, gdzie będzie oglądać dokładnie to, co chce w serwisie Netflix.

SKORPION

Skorpion docenia luksus posiadania całego mieszkania wyłącznie dla siebie. Ten introwertyczny znak wodny całkowicie się wyłącza pod koniec dnia i nie chce zamartwiać się o brudne naczynia. Zasuwa zasłony, by zanurzyć się w swojej bezpiecznej przestrzeni. Dopiero w ciszy doznaje olśnienia i przechodzi głęboką, wewnętrzną transformację. Samotne życie to dla Skorpiona sposób na sukces oraz samopoznanie. Jego wysoce analityczny umysł wymaga dużo przestrzeni na przemyślenia.